Jak naprawdę tworzy się cellulit i jak temu zapobiec?

Uroda Data publikacji: 09 stycznia 2017

Żadna kobieta nie chciałaby doznać problemu cellulitu. Tak zwana pomarańczowa skórka zaczyna nam przeszkadzać zwłaszcza latem gdy chcemy odsłonić swoje nogi. Jest to bardzo duży estetyczny problem dla wielu kobiet. Zobacz dlaczego powstaje cellulit i jak temu zapobiec.

Jak tworzy się cellulit?

Żeby zrozumieć jak tworzy się cellulit wystarczy poznać budowę naszej skóry. To co widzimy to naskórek, dopiero wewnątrz znajduje się skóra. Pomiędzy włóknami kolagenowymi znajduje się tłuszcz. Gdy komórki tłuszczowe nie są pełne skóra jest ładna i delikatna. Gdy jednak są przepełnione powstaje cellulit.

Jak widzicie na rysunku powyżej cellulit to sytuacja gdy komórki skóry są przepełnione tłuszczem. Gdy się rodzimy mamy określoną liczbę komórek, które wynikają z naszych genów. Dlatego jedni mają większą skłonność do cellulitu inni mniejszą. Cellulit jest więc uzależniony od procentowej zawartości tłuszczu w naszym organizmie.

Główne przyczyny cellulitu

Nadwaga, ciąża, słabe krążenie czy brak aktywności fizycznej to główne powody powstawania cellulitu. Oczywiście skłonności genetyczne też mogą nas tłumaczyć, ale to tylko wymówka, bo zawsze możemy coś z tym zrobić. Aby zapobiec powstawaniu cellulitu wystarczy zastosować się do pięciu porad i konsekwentnie stosować je w swoim życiu.

Zobacz również: Kawa sposobem na cellulit.

Jak zapobiec powstawaniu cellulitu?

1. Jedz zdrowo

Zdrowe żywienie to podstawa zachowania zdrowej i jędrnej skóry. Ograniczaj tłuszcze trans znajdujące się np. w fast-foodach, wprowadzaj do swojej diety więcej warzyw i naturalnych źródeł kolagenu. Zdrowa dieta ograniczy też ilość spożywanych kalorii i odkładanie się tkanki tłuszczowej, która powoduje cellulit.

2. Rusz się

Ruch fizyczny jest bardzo ważny, zacznij go stosować codziennie. Chodź na spacery, jeździj na rowerze, ćwicz w domu. Dzięki ćwiczeniom będziesz mogła zapomnieć o cellulicie.

3. Pij dużo wody

Woda wypłukuje z organizmu toksyny i przyśpiesza metabolizm. To zabezpieczy nas też przed tak zwanym cellulitem wodnym. Pij dużo wody jeśli nie chcesz mieć cellulitu!

4. Maseczki i peelingi

Stosuj domowe maseczki oraz peelingi, które zadbają o stan Twojej skóry tym samym chroniąc Cię przed powstawaniem cellulitu.

5. Masaż

Stosuj masaże na obszary dotknięte cellulitem. Pobudź w nich krążenie, wykorzystaj przy nich peeling aby złuszczyć martwy naskórek. Rób to pod prysznicem, a będzie to przyjemnością :)

Zobacz również: 3 składniki, które pomogą Ci pozbyć się cellulitu

Źródło artykułu: http://www.healthmagazine365.com/the-truth-about-what-really-causes-cellulite-and-how-to-help-get-rid-of-it-forever/

Podobne artykuły