Kilka genialnych trików, które nie kosztują Cię nic, a lepiej dzięki niem posprzątasz łazienkę!

Porady Data publikacji: 09 kwietnia 2018

Dzięki tym kilku trikom sprzątanie łazienki będzie prostsze i przyjemniejsze. Mamy nadzieję, że Wam się spodobał i wypróbujecie je przy najbliższym sprzątaniu, a wtedy już zawsze będziecie robić to w ten sposób.

1. Oliwka dla dzieci

Zacznijmy od oliwki dla dzieci, która świetnie zadba o armaturę łazienkową. Jeśli chcesz aby wszystko lśniło nowością po umyciu chromowanych elementów wypoleruj je ręcznikiem papierowym nasączonym odrobinę w oliwce dla dzieci. Stworzy to warstwę ochronną i sprawi, że wszystko będzie lśniło.

2. Czyszczenie toalety

Przyznacie, że miejsce w którym toaleta łączy się z podłogą nie wygląda zbyt przyjemnie. Zazwyczaj jest to dość brudna część łazienki. Aby dokładnie wyczyścić tę szczelinę wystarczy na płaski śrubokręt nałożyć wilgotną chusteczkę do sprzątania. My używamy już gotowych chusteczek nasączonych detergentem.

3. Detergent do pojemnika ze szczotką

Tego triku nauczyła nas osoba, która sprzątaniem zajmuje się profesjonalnie. Do pojemnika ze szczotką, w którym zazwyczaj znajduje się trochę wody dodajemy detergentu do czyszczenia toalety. Dzięki temu nie pachnie on brzydko, a i bakterie są zabijane.

4. Czarna herbata na szklane powierzchnie

Czarna herbata świetnie nadaje się np. do czyszczenia lustra. Zaparz trzy torebki czarnej herbaty w szklance, a następnie przelej do butelki z atomizerem. Spryskaj lustro jak zwykłym płynem do mycia szyb i wytrzyj. Będzie czyste bez smug.

5. Mycie prysznica

Mycie kabiny prysznica będzie dużo łatwiejsze jeśli lubisz sobie gąbeczkę z dozownikiem. Wypełnij w połowie octem, a w połowie mydłem w płynie. Takim sposobem bez problemu wyczyścisz cały prysznic czy wannę z parawanem.

6. Osady z mydła na chromowanych lementach

Wystarczy połówka cytryny i żadna chemia nie jest potrzebna. Przetnij cytrynę na pół, a jedną z nich przetrzyj wszystkie chromowane elementy. Spłucz wodą, przetrzyj do sucha i gotowe!

Podobne artykuły