Dłonie zniszczone od pracy w ogrodzie? Zobacz, jak o nie zadbać!

Uroda Data publikacji: 05 czerwca 2021

Masz dłonie zmęczone i zniszczone od pracy w ogrodzie? Warto o nie zadbać i podpowiemy Ci jak to zrobić. Skóra po wystawieniu na takie warunki często staje się sucha i szorstka. Potrzebuje odpowiedniej regeneracji i warto ją jej zapewnić.

Zdecydowanie lepiej jest jednak zapobiegać niż leczyć. Dlatego staraj się zakładać rękawiczki ochronne ogrodowe do pracy w ogrodzie. Nie tylko ochronią one delikatną skórę Twoich dłoni przed wilgocią, piaskiem, środkami chemicznymi, które stosujemy do bezpieczeństwa roślin. Mogą również uchronić Cię przed urazami fizycznymi, które na dłoniach mogą pozostawić pamiątki w postaci blizn.

Zawsze podczas pracy w ogrodzie staraj się zabezpieczać swoje dłonie stosując rękawice ochronne

Jak zadbać o dłonie po pracy w ogrodzie

Zacznij od złuszczenia martwego naskórka

Sucha i szorstka skóra to martwy naskórek, który należy złuszczyć i usunąć. Aby to zrobić wystarczy zastosować peeling złuszczający do skóry. Dzięki temu nie tylko usuniesz martwy naskórek, ale też sprawisz, że później stosowane kosmetyki lepiej wchłoną się w skórę. Peeling tego typu możesz kupić, ale również możesz go wykonać np. z oliwy i soli.

Zafunduj odżywcza kąpiel swoim dłoniom

Po peelingu czas na odżywczą kąpiel dla dłoni. Przygotuj letnią wodę i dodaj do niej olejku różanego. Mocz je w takiej wodzie przez kwadrans. Po nim czas na ostatni etap – nawilżanie.

Nawilż skórę dłoni

Po kąpieli nie osuszaj dłoni ręcznikiem. Pozwól im wyschnąć, a następnie użyj kremu nawilżającego do dłoni. Możesz zrobić go samodzielnie. Wystarczy że wymieszasz olej kokosowy z olejem migdałowym

Podobne artykuły