Twoje włosy wypadają i są osłabione? Zobacz skuteczny naturalny sposób by je wzmocnić!

Uroda Data publikacji: 2017-06-27

Włosy zdobią człowieka, dlatego tak ważne jest to byśmy utrzymały je w pełni zdrowia. Wypadanie i osłabienie włosów może mieć wiele przyczyn. Problemem może być zbyt wysoki cholesterol więc winna jest nasza dieta. Może to być również wynikiem nadciśnienia czy stresu. Oczywiście nie bez znaczenia są same procesy starzenia się, zaburzenia hormonalne czy problemy z infekcjami skóry głowy.

Nie oznacza to jednak, że nie możemy walczyć z takimi problemami. Dzisiaj podpowiemy Wam jeden sprawdzony domowy sposób na wzmocnienie włosów i powstrzymanie ich wypadania.

Czego unikać

Pamiętaj, że osoby, które mają problemy z kondycją włosów powinny wybierać i stosować neutralne szampony. Najlepiej aby były jak najbardziej naturalne. Do tego unikaj suszenia włosów, a już na pewno prostownicy, która strasznie je wysusza.

Pamiętaj też by zwrócić uwagę na swoją dietę i dostarczyć swojemu witaminowi więcej witamin oraz minerałów. Świetne na włosy są truskawki, których teraz mamy dostatek :) Korzystajcie więc z okazji!

Naturalny sposób na wypadające włosy

Oliwa z oliwek to świetny naturalny środek wzmacniający Twoje włosy. Oliwę można kupić całkiem tanio, nie musi być najwyższej jakości. Jedyne co trzeba robić to masować sobie nią głowę. Przed kąpielą nabierz ją na dłoń i zacznij masować włosy, aż po same cebulki. Dobrze wymasuj głowę aby zwiększyć przepływ krwi do mieszków włosowych.

Zabieg przeprowadzamy systematycznie, 1-2 razy w tygodniu. Po olejowaniu włosy myjemy normalnie szamponem. Pamiętaj też by nie używać zbyt dużo oliwy, dwie łyżki na średniej długości włosy w zupełności wystarczą. Pamiętaj też by robić to delikatnie by nie obciążać włosów mechanicznie, masuj je jakby były włosami niemowlęcia :)

Podobne artykuły