Jak się prawidłowo golić

Uroda Data publikacji: 17 lipca 2018

Istnieje wiele sposobów na depilację, ale najczęściej wybieramy jednak golenie. Jest najszybsze i tanie. Powstaje jednak pytanie, jak się prawidłowo golić? Niestety podczas golenia popełniamy błędy, które później powodują powstanie krostek czy niedokładne golenie i szybkie odrastanie włosków. Dzisiaj podpowiemy Wam jak się prawidłowo golić.

1. Brak nawilżenia skóry przed goleniem

To jeden z często popełnianych błędów, a winny mu jest pośpiech. Dlatego lepiej jest wziąć najpierw ciepły prysznic. Dzięki temu maszynka będzie lepiej chwytała włos, dzięki czemu nogi będą dłużej gładkie.

2. Nie usuwasz martwego naskórka

Po kąpieli gdy chcemy się ogolić, warto najpierw użyć peelingu. Dzięki temu zmiękczymy skórę, usuniemy martwy naskórek i odkryjemy większą część włosa. Dzięki temu efekt golenia również utrzyma się na dłużej.

3. Zbyt szybkie golenie

Śpieszysz się i pędzisz z maszynką jakbyś kosiła trawnik? To nie jest dobre. Powinnaś powoli przesuwać maszynkę na skórze, aby jak najdokładniej golić nogi. Dzięki temu nie tylko się nie poranisz i nie podrażnisz tak skóry, ale również na dłużej utrzymasz efekt golenia.

4. Golenie chorej skóry

Jeśli Twoja skóra jest chora. Są na niej jakieś stany zapalne czy podrażnienia lub rany? Lepiej najpierw zadbać o ich usunięcie i wygojenie, a dopiero później golić nogi. Dzięki temu zapobiegniesz nieprzyjemnym infekcjom.

5. Zapominasz o pielęgnacji skóry po goleniu

Po samym goleniu nie wystarczy spłukać skóry wodą. O skórę należy zadbać. Nałóż na skórę krem lub balsam, który ma w składzie alantionę, D-panthenol i wyciąg z rumianku. Świetnie działa na podrażnioną skórę. Dzięki temu po goleniu będzie idealna i zapobiegniesz krostkom, które często się pojawiają.

6. Nieostra maszynka

Ile razy korzystasz z jednorazówki? Najlepiej wymienić ją za każdym razem. Nieostra maszynka będzie tylko rwała włosy zamiast je idealnie przyciąć przy skórze. Możesz również wypróbować ten sposób, który pomoże Ci korzystać z jednorazówki dłużej.

Podobne artykuły