Dlaczego warto zdecydować się na kabinę prysznicową walk-in?

Wnętrza Data publikacji: 30 listopada 2023

Kabiny prysznicowe typu walk in zdobywają coraz większą popularność. Klientów przyciąga minimalistyczny design oraz fakt, że zapewniają otwartą przestrzeń. Decyzja o wyborze kabiny walk-in niesie za sobą wiele korzyści, a możliwość dopasowania rozwiązań do mniejszych i większych wnętrz o różnych kształtach sprawia, że to coraz częściej rozwiązanie szyte na miarę. Tym samym można stworzyć funkcjonalną i estetyczną aranżację łazienki oraz wygodną strefę prysznicową dla wszystkich domowników.

Jakie propozycje ma producent kabin prysznicowych?

Kabina prysznicowa walk-in jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Zapewniają swobodny dostęp do prysznica, jednocześnie nie ograniczają przestrzeni i są pozbawione zbędnych elementów. Dzięki możliwości montażu bez brodzika są szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy cenią bezprogowe i bezpieczne wejście pod prysznic. Elegancki design kabin walk-in przypadnie do gustu zwolennikom minimalistycznego wystroju wnętrz, unikających zbyt intensywnych i ciężkich elementów. Natomiast producent kabin prysznicowych oferuje tak różnorodne opcje, że bez problemu da się dopasować idealne rozwiązanie do swojej łazienki, potrzeb i oczywiście stylistyki.

Kiedy warto wybrać kabiny prysznicowe na wymiar?

Wiele osób decyduje się na montaż kabiny prysznicowej walk-in ze względu na fakt, że tego typu rozwiązanie jest łatwe do utrzymania w czystości. Ograniczona ilość detali ułatwia porządki, a podstawowe środki i przybory do mycia wystarczą, aby zachować doskonały wygląd kabiny. Brak tradycyjnych drzwi i zbędnych elementów ułatwia również utrzymanie ładu w całej łazience.

Poza tym kabiny na wymiar łatwo dostosować do indywidualnych preferencji. Najprostszym modelem są konstrukcje jednoczęściowe – czyli z jedną taflą szkła, osłaniającą strefę prysznica. Poza tym klienci mogą wybrać kabiny posiadające jedną lub więcej ścianek dodatkowych. Takie drzwi prysznicowe chronią przed pryskaniem wody. Modne są też rozwiązania z panelem przesuwnym, zakrywającym część strefy prysznica. Oczywiście dzięki współpracy z polskim producentem kabin prysznicowych można łatwo dostosować modele walk-in do każdej łazienki, konkretnych potrzeb, oferując nietypowe projekty. Mogą to być ścianki sięgające do sufitu czy panele na wymiar.

Popularność kabin prysznicowych walk-in

Planując montaż kabiny walk-in bez brodzika, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. Wyprofilowanie podłogi i utworzenie spadku około 2,5% umożliwi swobodne spływanie wody. W tym wypadku oczywiście należy zainwestować też w odwodnienia liniowe. Są one dostępne w różnych kolorach, więc łatwo można je dopasować do okuć kabiny, co tworzy stylowe wnętrze. Wybór tego typu kabiny prysznicowej to postawienie na komfort, elegancję oraz łatwość utrzymania czystości. Indywidualne rozwiązania na wymiar sprawią, że łazienka stanie się miejscem wyjątkowym.

Podobne artykuły