Żaluzje drewniane i bambusowe

Wnętrza Data publikacji: 01 września 2022

Coraz większą popularnością cieszą się dodatki naturalne. Świetnie wpisują się w modne stylizacje skandynawskie oraz trendy ekologiczne, a niezwykły ich charakter oraz pewnego rodzaju ciepło sprawiają, że wnętrza mieszkalne nabierają przytulnego klimatu. Wiele osób sięga po różnego rodzaju wpisujące się w ten trend żaluzje i rolety. Kraków na swoim terenie ma firmę, która dokłada starań, by materiały były najwyższej jakości, a naturalne motywy stały się ważnym elementem designu.

Rolety naturalne

Klienci mogą również zdecydować się na drewniane czy bambusowe żaluzje. Kraków jest siedzibą znanej marki Roltis i to ona jest jednym z kluczowych, która wyznacza trendy. Ten proekologiczny jest nie tylko efektem mody na naturalne dodatki, ale również staraniami o to, by jak najbardziej zrównoważyć produkcję w trosce o środowisko. Także ten aspekt ma bardzo ważne znaczenie dla odbiorcy. Dzięki rozmaitym projektom można wybrać takie propozycje osłon okiennych, które każde wnętrze zmienią w oazę spokoju. Poza tym można liczyć również na fachowe doradztwo, szybkie pomiary oraz montaż żaluzji czy rolet w domu lub w biurze.

Rolety naturalne to przede wszystkim materiały, które kolorystyką i fakturą nawiązują do tkanin jak najmniej przetworzonych. Tu świetnym przykładem staje się len z charakterystycznym wzorem czy też inspirowane rustykalnymi klimatami desenie. Niezmiennie tego typu dodatki świetnie będą się prezentować zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w tych klasycznych, urządzonych w stylu prowansalskim czy modnym vintage. W tym wypadku każdy detal ma bardzo duże znaczenie. Dość uniwersalny i ponadczasowy charakter rolet sprawia również, że stają się świetnym tłem dla różnego rodzaju dodatków.

Żaluzje i rolety poziome drewniane

Coraz większym powodzeniem cieszą się żaluzje. To osłona okienna, która w modzie była obecna już jakiś czas temu, ale funkcjonalne dodatki wcale nie straciły na popularności, choć obecnie widać, że do gry wchodzą inne tworzywa. Tradycyjnie lamele są wykonane z aluminium. Potem na rynek weszły produkty z tworzyw sztucznych, a od kilku lat hitem stały się żaluzje z drewna, bambusa czy skóry, które w pewien sposób są inspirowane kolonialnym stylem, ale podkreślają naturalność wnętrza i jego ekskluzywność zarazem. Tego typu lamele bowiem rewelacyjne dopełniają pomieszczenia, nadając im przytulny klimat i pasują do przestrzeni urządzonej w każdym stylu. Oczywiście poza estetycznymi walorami warto pamiętać o tym, że to funkcjonalny element wystroju. Lamele można podnosić i opuszczać, a także zmieniać ich kąt nachylenia, dzięki czemu bez problemu można regulować ilość światła, jakie do wnętrz wpada. To właśnie ochrona przed intensywnym słońcem i wścibskimi spojrzeniami sąsiadów jest jedną z najważniejszych zalet żaluzji. Kraków w ofercie ma natomiast szereg bardzo różnorodnych propozycji.

Żaluzje drewniane Kraków

Zjawiskowe żaluzje drewniane https://www.roltis.pl/katalog/zaluzje-poziome-drewniane będą nieco cięższe niż te wykonane z bambusa. To sprawia, że sterowanie nimi będzie wymagać nieco siły i wprawy. Z drugiej strony ten materiał jest solidny i trwały, więc będzie się rewelacyjnie prezentować oraz długo zachowa właściwości. Żaluzje z drewna najlepiej się prezentują przy dużych oknach. Lamele są grubsze, więc po podniesieniu zajmują więcej miejsca. Ten parametr sprawia jednocześnie, że rewelacyjnie zaciemniają pomieszczenia, przez co idealnie nadają się one do sypialni czy pokoju dziecka. Poza tym drewno jest doskonałym izolatorem cieplnym, a tym samy idealnie chroni wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem. Oczywiście bez problemu można dopasować kolor oraz parametry żaluzji do indywidualnych potrzeb czy aranżacji wnętrza. W wielu miejscach podkreślać one będą naturalny klimat, a w innych staną się niemalże ekskluzywnym elementem stylizacji. Na przykład świetnie będą się prezentować w gabinetach urządzonych w stylu kolonialnym i dodadzą wnętrzu ekskluzywny, szlachetny charakter.

Żaluzje i rolety bambusowe

Lżejsze rolety oraz żaluzje bambusowe https://www.roltis.pl/katalog/zaluzje-poziome-bambusowe to zaproszenie egzotyki do domu. Same lamele będą lżejsze i cieńsze, więc zajmą mniej miejsca i łatwiej można nimi sterować. To dodatek świetny do mniejszych wnętrz. Żaluzje bambusowe świetnie prezentują się w kuchniach czy w salonach oraz w przestrzeniach do odpoczynku – na przykład w domkach letniskowych. Materiał, z jakiego są wykonane, sprawia, że ich kolor nie jest jednolity, a sama struktura bywa nierówna, ale ten aspekt naturalnemu tworzywu dodaje niezwykłego uroku. Bez problemu można również dopasować kolorystykę do aranżacji i gustu oraz podkreślić inspiracje płynącą prosto ze świata natury. To idealny sposób, by zaciemnić lub rozświetlić wnętrze, zadbać o swój komfort oraz estetykę miejsca, a przede wszystkim zainwestować w ekologiczne dodatki. Te kolekcje będą doskonałe do wnętrz skandynawskich, rustykalnych, minimalistycznych i mogą się z powodzeniem pojawiać także na tarasach. Oczywiście pewnego rodzaju naturalność materiałów nie wyklucza wykorzystania także nowoczesnych automatycznych systemów, co niewątpliwie ułatwia obsługę szczególnie w trudno dostępnych miejscach lub przy wielkich przeszkleniach.

Naturalne żaluzje z drewna czy bambusa, a także skóry to bardzo ważna część oferty czołowego dystrybutora osłon na rynku – Roltis.pl. Warto oczywiście zwrócić uwagę na to, że w propozycjach znaleźć można także inne dekoracje okienne, które idealnie wpisują się w potrzeby domowników, pracowników czy też ograniczenia lub możliwości przestrzeni. Niezmiennie z mody nie wychodzą rolety dzień noc oraz plisy. Latem warto w ramie okiennej zamontować moskitiery, które będą chronić przed uciążliwymi insektami. Poza tym coraz częściej w domach i w mieszkaniach standardem stają się rolety zewnętrzne, które jeszcze do niedawna przecież były charakterystyczne dla lokali usługowych. Jak widać, różnorodność na rynku sprawia, że bez problemu można znaleźć efektowne oraz tanie rolety w Krakowie, a także te propozycje, które są zaproszeniem natury do wnętrz. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na drewniane lub bambusowe żaluzje, które sprawiają, że każda przestrzeń zyska wyjątkowy charakter.

Podobne artykuły