Meble z drzwiami przesuwnymi oraz inne inspiracje z Kraju Kwitnącej Wiśni

Wnętrza Data publikacji: 14 lutego 2024

Mieszkańcy Japonii cenią spokój, harmonię i bliskość natury. Cechy te oddają również wnętrza ich domów, którą są urządzone z myślą o funkcjonalności i wygodzie użytkowników, w stylu bazującym na prostych formach i naturalnych kolorach. Zobaczcie, jak ten odległy i niebanalny styl przenieść do naszych europejskich mieszkań.

Proste formy, funkcjonalność i umiar

W japońskich domach przeważają prostota i minimalizm. Wnętrza są jasne, przestronne i uporządkowane. Nie ma w nich miejscach na przypadkowość. Dobór mebli, a także wszystkich pozostałych sprzętów, ogranicza się tylko do tych najpotrzebniejszych, aby nadmiernie nie zastawiać mieszkania i nie ograniczać przestrzeni. Tu liczy się nie ilość, ale jakość! Każdy z mebli musi być solidny, dobrze spełniać określoną, przypisaną mu funkcję, i jednocześnie tworzyć spójną całość z resztą aranżacji.

Drzwi przesuwne zamiast skrzydłowych

Jedną z charakterystycznych cech japońskich domów są przesuwne drzwi i okna, a także całe ściany. Za takim rozwiązaniem przemawiają wygoda, komfort użytkowania, a także oszczędność miejsca. Drzwi przesuwne zamiast tradycyjnych skrzydłowych świetnie sprawdzają się w również w meblach. Komoda, regał czy szafka RTV z takim rozwiązaniem są bardzo funkcjonalne, a przy tym wyróżniają się oryginalnym designem.

Drzwi przesuwne zamiast skrzydłowych dodają meblom lekkości – kolekcja JYTANA od FORTE

W japońskich domach bardzo ważne są dobór i właściwe rozmieszczenie mebli – kolekcja JYTANA marki FORTE

Kolory w zgodzie z naturą

Styl japoński mocno nawiązuje do natury, która dyktuje jego kolorystykę. Przeważają w niej barwy ziemi, jak brązy, ciepłe beże, delikatne zielenie i szarości przełamane wyrazistą czernią lub bielą. W dodatkach pojawiają się akcenty ogniste, jak czerwień, fiolet czy róż. Kolory użyte w aranżacji mają koić, wyciszać i nie zaburzać dobrej energii, która wpływa na samopoczucie domowników.

Mały dodatek – duży efekt

Choć nie znajdziemy ich wiele w typowych japońskich domach, które nie lubią przepychu ani wszelkiego nadmiaru, to warto uzupełnić aranżację o kilka wyważonych dodatków. Dobrym nawiązaniem do wschodniej kultury będą wszelkiego rodzaju grafiki z japońskimi motywami, bambusowe kosze, pojemniki i oczywiście drzewka bonsai. Ważne, aby nie dominowały we wnętrzu, tylko subtelnie je dopełniały.

Japońską stylistkę można wprowadzić do wnętrze poprzez dodatki i odpowiednie kolory – kolekcja mebli HAYATO marki FORTE

Proste sposoby na zastosowanie japońskiej estetyki we wnętrzu

  • Wybierz meble o prostej, geometrycznej formie

  • Postaw na jasną, stonowaną kolorystkę, nawiązującą do natury

  • W części wypoczynkowej ustaw niski stolik kawowy, a przy nim pufy i siedziska

  • Nie zastawiaj przestrzeni, ogranicz liczbę mebli, sprzętów do niezbędnych

  • Dobierz charakterystyczne dodatki, jak np. grafika na ścianę czy lampa

W kolekcji JYTANA od FORTE fronty przesuwne ozdobiono czarnymi pionowymi lamelkami

Wybrane meble FORTE teraz z rabatem do -30%

Powyższe kolekcje inspirowane minimalizmem i stylem japandi oraz wybrane, inne meble FORTE kupisz teraz z rabatem! Sprawdź szczegóły promocji na forte.com.pl.

Informacje zawarte w artykule nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i są publikowane wyłącznie w celach informacyjnych. Ze względów technologicznych, widoczne na wyświetlaczach urządzeń i na wydrukach kolory mebli oraz artykułów dekoracyjnych mogą różnić się od rzeczywistych.

Podobne artykuły