Dlaczego warto jeść owoce morza?

Zdrowie Data publikacji: 01 czerwca 2021

Ryby i owoce morza to źródło wielu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, jak: A, D i E. Są to niezbędne substancje mineralne, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie człowieka. Poza zdrowymi olejami charakteryzują się dużą ilością cynku, ten uczestniczy w syntezie białek i wspomaga układ immunologiczny. Mała zawartość cynku w diecie upośledza działanie zmysłów – wzroku i smaku. Ryby i owoce morskie są pełne wysokowartościowego i dobrze przyswajalnego białka. Przy tym niska zawartość tłuszczu i kalorii sprawiają, że ten produkt jest niemal synonimem zdrowia i długowieczności. Obfita w nie dieta może pozwolić zredukować kilogramy na wadze, jak również walczyć ze złym cholesterolem.

Owoce morza zawierają składniki odżywcze kluczowe podczas rozwoju

Kwasy tłuszczowe Omega-3 są niezbędne w procesie rozwoju i wzrostu, szczególnie mózgu i oczu. Dlatego kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny dostarczać za pomocą jedzonych dań ryby i owoce morza. Takie posiłki są również istotne w diecie dzieci, dla których pierwsze lata życia stanowią fundament dla dalszej kondycji zdrowotnej.

Spożywanie owoców – zapobieganie i leczenie depresji

Badania wykazały, że ludzie, którzy regularnie spożywają ryby są relatywnie znacznie mniej narażeni na depresję. Zawarte w nich kwasy omega-3 mogą również pomagać w innych schorzeniach na tle psychicznym, na przykład chorobie dwubiegunowym.

Owoce morza – afrodyzjak

Ostrygi i krewetki cieszą się powszechnym uznaniem jako afrodyzjaki. A to za sprawą cynku i selenu, są one odpowiedzialne za podwyższenie poziomu testosteronu, a za tym poprawieniem sprawności seksualnej. W tym kontekście działa w takim samym stopniu na kobiety, jak i mężczyzn. Selen wpływa korzystnie na mięśnie gruczołów płciowych, to właśnie tam gromadzi się ponad połowa selenu, który znajduje się w naszych organizmach.  

Podsumowanie

Ze względu na szereg zbawiennych właściwości każdy z nas powinien spożywać ryby. Szczęśliwcy mieszkający w okolicach mórz czy jezior nie muszą się martwić o dostępność świeżych produktów. Jednak nie powinniśmy się martwić, dla innych nie wszystko stracone. Alternatywą są owoce morza online, takie rozwiązanie pozwoli na uniknięcie konieczności  kupowania mrożonego i pozbawionego składników odżywczych jedzenia. Jeśli zdecydujemy się na świeże ryby wysyłka jest szybka i bezproblemowa. Podczas wyboru konkretnego gatunku, warto przyjrzeć się rybie – turbot. Jest to ryba średniotłusta, zawiera wyżej wspomniane kwasy omega-3, a także inne cenne składniki, jak: z grupy B, A, D i E, ta ostatnia jest nazywana “witaminą młodości”.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły