Dlaczego niektórzy ludzie wrzucają czarny pieprz do swoich pralek?

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 17 kwietnia 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Przetestowaliśmy najdziwniejszy trik z Internetu jaki ostatnio spotkaliśmy. Sugeruje on aby do ubrań dodać czarny pieprz. Nie ma jednak informacji o tym jak bardzo powinien być zmielony.

Czarny pieprz do pralki

Dlatego posłużyliśmy się pieprzem, który mieliśmy pod ręką czyli mielonym czarnym pieprzem. Dodaliśmy go tak jak wskazuje wskazówka prosto do bębna pralki, a nie do pojemnika na detergent. Podobno powinna wystarczyć jedna łyżeczka.

Jakie działanie ma to zapewnić? Ma to podobno złuszczać ubrania ścierając tym samym resztki proszku, mydła czy innych detergentów, które powodują, że odzież blaknie. Co okazało się po praniu?

W bębnie zostało trochę pieprzu, który teraz trzeba było usunąć, również znajdował się on na ubraniach. Podczas płukania nie został cały wymyty z tkaniny. Dlatego ubrania wymagały strzepnięcia, a pralka drobnego czyszczenia.

Na szczęście ubrania nie pachniały pieprzem. Płyn do płukania tkanin spełnij swoją rolę i pachniały tak jak zwykle. Ubrania po jednym cyklu prania też nie wyglądały na bardziej „wybarwione” niż w przypadku użycia normalnych środków piorących.

Werdykt

Ostatecznie zatem należy raczej uznać, że trik ten jest zwykłym mitem. Dużo lepszym dla mnie wyborem są chusteczki zapobiegające blaknięciu ubrań, które nie pozostawiają na nich żadnych śladów, tak jak w przypadku pieprzu.

Ocet do prania

Dużo lepszym sposobem jest dodawanie octu do prania, które również wypróbowaliśmy. Dzięki niemu udało nam się usunąć brzydki zapach z pralki, który podczas prania przenoszony był zwłaszcza na ciemne ubrania.

Podobne artykuły