16 stycznia 2019

Fotele masujące a odchudzanie

Szukając recepty na pozbycie się zbędnych kilogramów, pewnie natknąłeś się na hasła reklamujące masaże jako sposób na odchudzanie, z pewnością, jeśli rozważasz zakup fotela masującego również mogłeś spotkać się ze stwierdzeniem, że sesja w fotelu do masażu odchudza. Ile jest w tym prawdy, a ile reklamowego chwytu? Otóż, mimo technologicznego zaawansowania, nikt nie wymyślił jeszcze takiego urządzenia do masażu, które bez naszego wysiłku i starania pozbawiłoby nasze ciało zbędnych kilogramów. Tylko zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna mogą przyczynić się do utraty nadprogramowych kilogramów. Ale są również produkty żywnościowe czy urządzenia, które może bezpośrednio nie redukują wagi ciała, ale ich udział w tym procesie jest znaczny. Do takich pomocników należą właśnie fotele masujące.

Oczywiście jedna sesja w fotelu do masażu, podobnie jak sporadyczny wysiłek fizyczny, nie dadzą natychmiastowych, widocznych rezultatów. Zdrowe odchudzanie to długofalowy proces, stąd też i wspomagający masaż musi być stosowany regularnie, bo dopiero wzajemne oddziaływanie różnych czynników daje pożądane wyniki w postaci likwidacji nadprogramowej tkanki tłuszczowej. (Więcej na temat wspomagania odchudzania dzięki masażom w fotelu masującym przeczytasz tutaj: https://restlords.com/pl/blog/odchudzajacy-masaz-na-fotelu-masujacym).

W jaki sposób fotele do masażu wspomagają odchudzanie?

Otóż udowodniono, że techniki masażu zaprogramowane w fotelach masujących, które naśladują ruchy dłoni masażysty, usprawniają przepływ krwi i limfy. Masaż podnosi temperaturę w tkankach, następuje szybszy transport tlenu do wszystkich komórek, dotlenione komórki lepiej i intensywniej pracują, tym samym wzrasta też tempo przemiany materii i usuwania toksyn z organizmu. Co więcej, masaż w fotelu masującym rozbija komórki tłuszczowe w tkance podskórnej, włókna kolagenowe i elastyna zostają pobudzone, dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, napięta, a sylwetka nabiera smukłości. Najtrudniej pozbyć się złogów tłuszczowych na udach i pośladkach i tu zbawienny okazuje się fotel masujący z funkcją L- shape, masaż nie kończy się na kręgosłupie, ale sięga odcinka lędźwiowego, pośladków i ud (jak w fotelach Massaggio Esclusivo i Eccellente).

Massaggio Esclusivo

Postaw na sprawdzone marki foteli masujących

Seans w fotelu do masażu odpręża, niweluje stres, a przecież dobra kondycja psychiczna jest bardzo ważna podczas niełatwego procesu odchudzania (zaufaj fotelom masującym Massaggio, Keyton, Fujiiryoki). Jak wcześniej wspominaliśmy, nie ma walki z otyłością bez zmiany nawyków żywieniowych i bez aktywności fizycznej, ale intensywny trening często wiąże się ze zmęczeniem i bólami mięśni i tu z pomocą również przychodzi masaż w fotelu masującym.  Kilka minut masażu rozluźni zmęczone mięśnie, zapewni ich szybszą regenerację i zrelaksuje umysł, dzięki temu wysiłek nie będzie się nam kojarzył z fizycznym i psychicznym bólem, co przełoży się na motywację do ćwiczeń. Nie wiesz, jaki fotel do masażu wybrać, by ułatwił Ci walkę ze zbędnymi kilogramami? Zapytaj w Rest Lords. Tu na pewno uzyskasz rzetelne informacje i fachową poradę. Jednak raz jeszcze zaznaczamy, że fotele masujące nie odchudzają, ale wspomagają odchudzanie i działają tylko w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną.

Materiał zewnętrzny.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.