Dlaczego komentatorzy sportowi zawsze mają na głowie słuchawki

Lifestyle Data publikacji: 28 lipca 2023

Widowiska sportowe, które oglądamy w telewizji, komentowane są przez komentatorów. Jeśli dobrze im się przyjrzymy, zauważymy cechę wspólną. Są nią słuchawki, które znajdują się na ich głowie. Jesteście ciekawi, po co są, jaką funkcję pełnią? W tym artykule się dowiecie.

Po co komentatorom słuchawki

O zadaniu słuchawek w pracy komentatora opowiedziała Anita Mazur, która pracuje w stacji ELEVEN SPORTS i możemy oglądać ją podczas ekstraligowych meczy żużlowych.

Dowiadujemy się, że główną rolą jest to, aby słyszeć się z gościem lub też z innym komentatorem. Na widowiskach sportowych, a zwłaszcza stadionach żużlowych jest bardzo głośno. Słuchawki wygłuszają dźwięk z zewnątrz i wtedy doskonale słyszymy w nich drugą osobę, z którą prowadzimy rozmowę.

Drugą rolą, o której nie wszyscy mogą wiedzieć, jest możliwość kontaktowania się z wozem transmisyjnym. Dzięki temu komentator i wydawca mogą się ze sobą kontaktować i otrzymać istotne informacje, czyli np. ile czasu pozostało do wejścia na antenę.

Jak więc widzimy, słuchawki są bardzo istotne w pracy komentatora. Może dzięki nim słyszeć rozmówcę, a także komunikować się z wydawcą, który posiada jako pierwszy najważniejsze informacje na temat widowiska, które oglądamy.

  • https://www.facebook.com/watch?v=288981553709720

Podobne artykuły