Gdzie najlepiej usiąść w samolocie albo w autobusie, aby podczas wypadku mieć największe szanse?

Lifestyle Data publikacji: 11 sierpnia 2017

Dzisiaj przedstawimy Wam kilka najbezpieczniejszych miejsc, w których możecie usiąść podczas przemieszczania się różnymi środkami transportu. Da wam to największe szanse podczas niespodziewanego wypadku. Oczywiście takiego nigdy Wam nie życzymy!

Legenda

  1. Czerwony – miejsca zagrożone
  2. Zielony – miejsca bezpieczne
  3. Niebieski – miejsca neutralne

Samochód

Najczęściej to właśnie nim poruszamy się na co dzień. Najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie to te za kierowcą. Dlaczego? Dlatego, że podczas niebezpieczeństwa instynkt kierowcy każe mu uniknąć zderzenia, więc instynktownie będzie starał się skierować auto tak by nie uderzyło z jego strony. Nie jest to zależne od wielu kierowców, niektórzy mogą chronić pasażerów mimo instynktu.

Mały bus

Gdy jedziesz małym busem najbezpieczniej jest siedzieć tuż za samym kierowcą. Działa tutaj zasada podobna do tej z samochodu osobowego. Jest tam też najmniej szkła, które może nas pokaleczyć oraz najrzadziej osoby siedzące tam ponoszą najgroźniejsze obrażenia.

Autobus

Jeśli podróżujesz autobusem najlepiej obierać pozycje na środku pojazdu. Są najmniej narażone ze względu na uderzenie przodem lub tyłem. Lepiej też siedzieć z prawej strony i dobrze aby była to tylna oś pojazdu. Znajduje się tam najwięcej bezpiecznych miejsc.

Samolot

Podróż samolotem zostawiliśmy na koniec. Większość ekspertów twierdzi, że najbezpieczniejsze są miejsca znajdujące się na tyłach maszyny. Najgorzej jest na samym przodzie. Po środku znajdują się miejsca neutralne.

Podobne artykuły