Dokumenty na Netflix, które zaskakują pokazując jak naprawdę działa świat

Lifestyle Data publikacji: 28 stycznia 2021

Szukacie pomysłów na to co obejrzeć w weekend na Netflix? Dzisiaj zaproponuję Wam kilka ciekawych dokumentów, które ukazują nam jak naprawdę działa świat.

Zazwyczaj wiele z tych rzeczy do nas nie trafia. Zajmujemy się swoim codziennym życiem. Nie zwracamy uwagi na to jak funkcjonuje świat wokół nas, a często nie mamy możliwości dotarcia do informacji, które mogłyby nam to objaśnić. Dlatego filmy te potrafią wprawić w osłupienie i otworzyć oczy. Naprawdę warto je obejrzeć.

Niebezpieczne produkty

fot. netflix.com

Niebezpieczne produkty to kilkuodcinkowy serial Netflixa, który pokazuje nam jak widzą nas wielkie korporacje. Jesteśmy jedynie konsumentami, którzy mają płacić za produkt i generować zysk. To czy produkt jest faktycznie bezpieczny, wartościowy, to już mniej ważne. Na szczęście są ludzie, którzy to sprawdzają i nagłaśniają.

Brudna forsa

To również dokumentalny serial Netflixa, który pokazuje świat finansów i to jak zysk zaślepia elity i jak niszczy życie zwykłym ludziom takim jak my. Pokazane są tutaj realne historie, przekręty i sposoby w jakie oszukuje się dla ogromnych zysków.

Dylemat społeczny

To moim zdaniem film, który powinien obejrzeć każdy rodzic. Sami również będziecie zaskoczeni tym czego z niego się dowiecie. Codziennie korzystamy z Social Mediów, ale nie wiemy jak tak naprawdę to one korzystają z nas. Zobaczcie jak stara się nami sterować i jakie zagrożenia to za sobą niesie.

Płaskoziemcy

fot. netflix.com

Ciężko jest nam dzisiaj zrozumieć, że ktoś wierzy w to, że ziemia jest płaska. Wbrew pozorom takich osób jest wiele i Internet jeszcze bardziej rozpowszechnił tą ideę. Płaskoziemcy to dokument, który pokazuje jak zdeterminowane i zorganizowane jest to środowisko. Przy okazji pokazuje jak bardzo obecnie można rozpowszechnić pewne idee i zdobyć dla nich wyznawców. Warto obejrzeć.

Pralnia

Kolejny film, który pokazuje w ciekawej fabularnej formie jak działa rynek wielkich pieniędzy i to, że ludzie są na drugim miejscu.

Podobne artykuły