Dietetyk Michał Wrzosek radzi, jakie płatki śniadaniowe jeść

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-03-08

Śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków dnia, ponieważ dostarcza organizmowi energii na cały dzień. Jednym z popularnych elementów śniadaniowych są płatki śniadaniowe, które oferują różnorodność smaków i składników odżywczych. Jednakże, w dzisiejszych czasach wiele marek oferuje płatki, które są przetworzone i pełne dodatków, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. W tym artykule omówimy, jakie płatki śniadaniowe są najzdrowsze na śniadanie i dlaczego warto wybierać te produkty.

Popularny dietetyk, doktor Michał Wrzosek radzi, jakie płatki śniadaniowe warto kupować. Jesteście ciekawi, co poleca?

Nesquik Alphabet

To płatki czekoladowe w kształcie literek. Z pewnością polubią je dzieci. Michał Wrzosek poleca je, gdyż ma mniej cukru, a więcej białka i błonnika od zwykłych.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Kangus

Są to płatki pszeniczne w miodzie. To dobry pomysł na śniadanie na słodko. Michał Wrzosek chwali je za dużą zawartość białka i błonnika oraz małą ilość tłuszczu i soli.

Cheerios

Ostatnia propozycja to znane płatki Cheerios. Według Michała Wrzoska mają one najwięcej różnych witamin oraz składników mineralnych.

A Ty, jakie płatki zazwyczaj kupujesz na śniadanie?

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły