Dekoracje DIY na Bożę Narodzenie z papieru

Dekoracje DIY Data publikacji: 15 grudnia 2020 / Aktualizacja: 2021-11-27

Dzisiaj zajmiemy się tematem inspiracji na dekoracje Bożonarodzeniowe, które możemy zrobić z papieru. To świetny pomysł dla prace manualne dla dzieci i rozrywkę. Dzieci nie dość, że spędzą kreatywnie czas to zyskają do tego tanie dekoracje do swojego pokoju.

Kula śnieżna z papieru

Kula śnieżna może być zawieszką na okno lub drzwi. Jej wykonanie jest bardzo proste. W środku mamy choinkę, ale praktycznie może tam znaleźć się cokolwiek – nawet wycięta postać z gazetki dla dzieci, jeśli dziecko chciałoby mieć kulę np. z Olafem.

Piernikowy ludzik ze zdjęciem dziecka

Bardzo fajna dekoracja. Taka „personalizowana” – dzisiaj to modne słowo. Wykonanie również bardzo proste. Jeśli nie chcemy niszczyć zdjęć możemy po prostu jakieś wydrukować na domowej drukarce.

Choinki z papieru

Tutaj mamy przykłąd choineczek z papieru z efektem 3D. Wyglądają bardzo fajnie i z pewnością będą dobrym zadaniem manualnym dla dziecka i jednocześnie dekoracją.

Łańcuch z lampkami

Na pewno nie raz robiliście łańcuch z papierowych kółek. Tutaj mamy trochę zmodyfikowany pomysł. Nadal jest jednak dość prosty.

Figurki z rolek po papierze

Nie wyrzucajcie rolek po papierze toaletowym. Można zrobić z nich bardzo fajne figurki. Mikołaja, renifera czy bałwanka :)

Wieniec z papieru

Z papieru również można zrobić świąteczny wieniec i powiem Wam szczerze, że wygląda super. Jeśli zabezpieczyć by go lakierem do włosów to być może wytrzymałby również na dworze pod zadaszeniem.

Choinka origami

Zobaczcie w jaki sposób z papieru złożyć fajną choineczkę :) Potrzebne będą też nożyczki i oczywiście zielona kartka papieru. Najlepiej trochę grubsza niż z bloku rysunkowego.

Bałwanki z papieru

Jeszcze jeden prosty pomysł :) Do nauszników wykorzystałabym ręcznie zrobione pomponiki i kawałki gumki od włosów.

Zobacz również: Jak zrobić gwiazdki z papieru

Podobne artykuły