Jak zrobić gwiazdki z papieru – KROK PO KROKU

Kategoria: Dekoracje
Data publikacji: 2018-10-18 / Aktualizacja: 2021-11-27

W tym artykule dowiesz się jak zrobić gwiazdki z papieru. Przedstawimy Wam prosty w wykonaniu poradnik na zrobienie papierowych gwiazdek, które będą świetną dekoracją na Boże Narodzenie. Za pomocą gwiazdek z papieru możesz ozdobić choinkę. Mogą być również elementem innych ozdób, które samodzielnie wykonamy. Girlandy, łańcuchy, czy ozdoby na okna będą świetnie wyglądać wraz z gwiazdkami, które są przecież symbolem świąt.

Jak zrobić gwiazdki z papieru

Sposobów na zrobienie gwiazdek z papieru jest kilka. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka z nich. Pierwsze będą gwiazdki, które robiłam na choinkę ze swoją babcią. Robi się je z cienkich paseczków papieru, najlepiej kolorowego. Na jedną gwiazdkę będziemy potrzebować cztery paski papieru o szerokości do 1cm. Paski na długość kartki A4 (szerszy bok). Takie właśnie gwiazdki robiliśmy w naszym domu by potem zdobić nimi choinkę. Mieliśmy ich całe kartony bo co roku tradycją było dorabianie nowych. Są one natomiast tak trwałe, że wytrzymują wiele, wiele lat. Nadal mam takie, które robiłam jako dziecko, a dzisiaj moje dzieci wieszają je na choince :)

Drugim pomysłem jest coś podobnego, ale w bardziej nowoczesnym stylu. Do wykonania jednej gwiazdki potrzebujemy paska kartki formatu A4 (dłudzy bok) o szerokości 1,5cm. Jak go następnie złożyć zobaczycie na wideo poniżej. Nie ma potrzeby tego tłumaczyć bo najwygodniej wykonuje się rzeczy z papieru gdy widzi się jak robi to ktoś inny :)

Zaobserwuj nas na Facebooku

Kolejna gwiazda to już dużo większe arcydzieło. Gwiazdy takie świetnie wyglądają gdy powiesi się je w oknie. Będziemy do tego potrzebować trzech kartek formatu A4, przyda się również linijka, klej, gumka, ołówek, zszywacz i nożyczki. Przygotujcie się jednak na to, że tym razem aby zrobić taką gwiazdkę z papieru będziecie musieli poświęcić więcej czasu. Efekt za to będzie tego warty :)

Mamy dla Was jeszcze jedną propozycję na duża gwiazdę z papieru, ale tym razem w pełni wypełnioną w środku. Można ją wykorzystać nawet na czubek choinki. Wygląda bardzo fajnie i efekt 3D naprawdę dużo daje.

Gwiazdkę z papieru można zrobić również przez złożenie wielu małych karteczek, np. takich jakie macie przy swoich biurkach do notatek. Zobaczcie jak to zrobić na wideo poniżej. Efekt jest naprawdę fajny :)

To już będzie nasza ostatnia propozycja, ale gwiazdy te wyglądają naprawdę okazale :)

Mamy nadzieję, że teraz już sobie poradzicie i wiecie, jak zrobić gwiazdki z papieru. To naprawdę nie jest trudne, a samodzielnie zrobione dekoracje zawsze przynoszą dużo radości :)

Podobne artykuły