Konto walutowe Revolut to rzeczywiście rewolucja, stanowiąca interesującą alternatywę dla oferowanych przez tradycyjne banki rachunków. Jeszcze w zeszłym roku o usłudze mówiło się jako o interesującym start-up’ie, dzisiaj zaś coraz częściej przywołuje się ją jako niezbędnik dla osób często podróżujących.
Konto walutowe Revolut to propozycja nie tylko dla podróżników. To także wiele korzyści sprzyjających osobom wyjeżdżającym biznesowo lub mieszkającym poza granicami Polski.
Revolut to brytyjski start-up: cyfrowy bank pozbawiony fizycznych placówek. Klient zarządza swoim kontem samodzielnie, za pomocą specjalnej aplikacji, obsługując nawet 25 kont w różnych walutach. Główną atrakcją jest tutaj jednak karta, występująca w formie cyfrowej lub fizycznej. Działa ona na tyle intuicyjnie, że – podpięta do wielu rachunków – sama wie, z którego ma pobrać środki. Korzystającym z funkcjonalności osobom, konto walutowe Revolut pozwala uniknąć zakładania w bankach kilku rachunków: osobnego w euro, osobnego w funtach i jeszcze kolejnego w dolarach amerykańskich. Na liście są także mniej popularne waluty.
Karta Revolut działa dokładnie tak, jak każda inna karta: za jej pomocą płacić można tradycyjnie lub zbliżeniowo. Przed realizacją transakcji należy zasilić konto środkami poprzez przelew lub inną kartę. Brzmi standardowo? Na razie tak. Revolut ma jednak bardzo interesującą funkcjonalność. Jeśli środki zgromadzone w danej walucie wyczerpią się, karta pobierze je z innego, dokonując odpowiedniego przewalutowania. Możemy też płacić w bardziej egzotycznych, niefigurujących na liście Revoluta, walutach – system pobierze wówczas środki z konta, na którym jest ich najwięcej i przewalutuje w odpowiedni sposób.
Konto walutowe Revolut jest w 100% online, a jego rejestracja i otwarcie nie wymaga dostarczenia dokumentów. W zależności od waluty wymiana odbywa się bezkosztowo lub z minimalną prowizją. Lista dostępnych walut w przypadku większości destynacji uwalnia podróżnika od konieczności zaopatrywania się w gotówkę w kantorach. Znajdziemy tu też waluty mniej popularne w ofercie tradycyjnych banków. Revolut przewiduje także kartę w wersji Premium, wprowadzając dodatkową możliwość asystenta i cashbacku w wysokości 1% wydanej kwoty. „Można przypuszczać, że oferta Premium będzie coraz bardziej rozbudowywana – twierdzi Grzegorz Pietruczuk, ekspert portalu Financer Polska. – W tym roku kalendarzowym uruchomiono już bonus w postaci możliwości skorzystania z 1000 saloników lotniskowych. Dochodzi tutaj także opcja obsługi kryptowalut”.
Konto walutowe Revolut ma szansę zrewolucjonizować rynek. Już teraz jest zyskującą na popularności.
Materiał zewnętrzny