Czysty toster bez wysiłku – sprawdź ten trik

Porady Data publikacji: 05 czerwca 2024

Pyszne chrupiące kanapki z ciągnącym się serem, grillowane warzywa, a może zapiekane tortille – to wszystko i wiele więcej przygotujesz w domowym tosterze. Co jednak w przypadku, gdy na powłoce podgrzewacza zostały resztki jedzenia, widoczny jest tłuszcz i brud, a Ty zupełnie nie wiesz, jak się zabrać za jego umycie? Wypróbuj genialnego i prostego tricku prosto z Instagrama i wyczyść swój toster w zaledwie kilka minut!

Sprzątanie bez chemii – poznaj porady eksperta!

Wielu z nas coraz częściej szuka sposobów na łatwe i szybkie sprzątanie z wykorzystaniem ekologicznych środków. Jeśli Ty również potrzebujesz porad, które pomogą Ci zadbać o czystość w Twoim domu, koniecznie zajrzyj na profil bionicznymop_magdam. Magdalena Małysa to twórczyni, która każdego dnia stara się serwować swoim odbiorcom nową dawkę wspaniałych tricków dotyczących sprzątania domu. Wśród proponowanych treści nie brakuje prawdziwych virali, z których dowiesz się, jak skutecznie wyprać brudne ściereczki, czy poznasz sposób na bezproblemowe otworzenie konserwy.

Dziś jednak skupiamy się na czymś zupełnie innym. Specjalistka od porządkowych lifehacków w jednym z reelsów prezentuje prawdziwą petardę – sposób na wyczyszczenie tostera bez użycia detergentów i szmatek! Zapewniamy, mycie domowego sprzętu do opiekania jeszcze nigdy nie było tak proste.

Skuteczny sposób na wyczyszczenie tostera z brudu

Okazuje się, że do umycia tostera potrzebujesz jedynie papierowego ręcznika i spryskiwacza z wodą. To, co jest istotne, to maksymalne rozgrzanie maszyny. Kolejny krok, który musisz wykonać to rozłożenie ręcznika na powierzchni płyty grzewczej, obfite spryskanie wodą i zamknięcie pokrywy. Zaledwie w kilka chwil brud przylegnie do papieru, a Ty będziesz mógł cieszyć się czystym tosterem.

Chociaż pod filmikiem nie brakuje komentarzy wyrażających zdziwienie, czy też dezaprobatę:

„A wystarczy jeszcze ciepły po skończeniu pieczenia wyczyścić i nie ma problemu”

Prezentowane nagranie obejrzało już 772 tys. użytkowników i bez wątpienia bije rekordy popularności.

Dlaczego regularne czyszczenie tostera jest tak ważne?

Musisz pamiętać, że podczas każdego użytkowania tostera, na teflonowej powierzchni mogą gromadzić się resztki jedzenia w postaci okruchów, tłuszczu, czy użytych w kanapkach sosów. Te pod wpływem wysokiej temperatury urządzenia ulegają spaleniu, wytwarzając substancje rakotwórcze. To właśnie dlatego regularne mycie sprzętu jest tak ważne zarówno pod względem walorów smakowych podawanych potraw, jak i bezpieczeństwa Twojego zdrowia.

Wypróbuj najnowszy sposób mycia powierzchni grillowych i podziel się swoją opinią!

Podobne artykuły