Raz na tydzień wsyp to do odpływu, aby zapobiec brzydkim zapachom

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-10-25

Dbasz o czystość w kuchni, a z odpływu nadal wydobywa się nieprzyjemny zapach? Nie musisz od razu wzywać hydraulika ani kupować niezliczonej ilości chemii, aby pozbyć się tego problemu. Sprawdź jak pokonać brzydki zapach domowymi sposobami!

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach?

Uciążliwy odór wydobywający się z kuchennego odpływu najczęściej jest efektem niewystarczającej dbałości o czystość zlewu bądź nieprawidłowych nawyków związanych z pozbywaniem się resztek jedzenia. Aby uniknąć przykrego zapachu z odpływu, zlew i odpływ należy sprzątać często i regularnie. Nie powinno się pozostawiać w zlewie resztek pokarmu ani zlewać do niego tłuszczu po smażeniu, ponieważ może on tworzyć w odpływie osad, który będzie źródłem brzydkiego zapachu.

Ocet z sodą oczyszczoną

Jednym z domowych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z odpływu jest wykorzystanie octu oraz sody oczyszczonej. To składniki, które znajdą się w każdym domu, dlatego nie powinny generować dodatkowych kosztów, tak jak w przypadku chemii kuchennej, którą zazwyczaj jest droga i mało skuteczna. Wystarczy pół szklanki octu oraz pół szklanki sody, a taka mikstura zacznie natychmiastowo zabijać nieprzyjemne zapachy i szkodliwe drobnoustroje.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Gorąca woda z solą

Mogłoby dziwić, że gorąca woda jest składnikiem, niektórych przepisów na nieciekawie pachnący odpływ, ale jest nim nie bez powodu. Wykazuje ona dobre działanie w przypadku czyszczenia odpływu kuchennego i pomaga w uporaniu się z brzydkimi zapachami. W tym sposobie należy zasypać odpływ połową szklanki soli, a następnie zalać go gorącą wodą i odczekać aż sól rozpuści resztki. Po zabiegu wystarczy spłukać dokładnie zlew i cieszyć się przezwyciężeniem nieprzyjemnego zapachu.

Gorąca woda z octem

Ocet jest nieocenionym składnikiem w zwalczaniu różnych zapachów. Stąd kolejna odsłona walki z octem w roli głównej. Aby skorzystać z tego sposobu, wystarczy wymieszać gorącą wodę z octem i zalać nią zlew. Taka mikstura świetnie poradzi sobie z brzydkim zapachem i brudem, który osiadł w odpływie i rurach.

Cytryna z solą

Rozwiązanie idealne dla osób, które nie przepadają za zapachem octu. Do szklanki należy wycisnąć sok z jednej cytryny, a następnie dodać do niego dwie łyżki soli i wymieszać. Takie połączenie pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych zapachów wydostających się z odpływu, a także pozostawi pachnący świeżością zlew.

Podobne artykuły