Czym wypełnić szczelinę między brodzikiem, a ścianą. Uszczelnianie brodzika.

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-11-01 / Aktualizacja: 2023-04-11

Wiele osób zastanawia się, jak uszczelnić przestrzeń między brodzikiem, a ścianą. Jest na to wiele sposobów, ale należy wiedzieć również jak to zrobić. Częstym problemem takich szczelin jest to, że tworzyć się w nich może pleśń, która może doprowadzić do poważnych szkód w łazience. Czas więc dowiedzieć się, czym wypełnić tą szczelinę oraz, jak należy to zrobić.

Jak uszczelnić szczelinę między brodzikiem, a ścianą?

Wiele osób uważa, że jest to zadanie bardzo proste, które nie wymaga większej wprawy. Trzeba jednak coś wiedzieć na temat tego zadania, by móc je dobrze wykonać. Po pierwsze warto dowiedzieć się na ten temat trochę z Internetu, czy ze specjalistycznych magazynów.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Tam z pewnością znajdziemy odpowiednie porady, które podpowiedzą nie tylko, jak to zrobić, ale jakich materiałów najlepiej do tego użyć. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni porad, jakie znaleźliśmy możemy zapytać się specjalisty. Znajdziemy go na przykład w sklepie hydraulicznym. On na pewni da nam pewne informacje i poda sprawdzone sposoby na uszczelnienie szczelin między brodzikiem, a ścianą.

Mimo tego, że wydaje na się, że jest to tak banalne zadanie, to nawet w przypadku takiej drobnostki, należy dbać o szczegóły. To jak uszczelnimy tą przestrzeń będzie miało wpływ na to, czy dana instalacja będzie skuteczna i trwała. Jeśli nie to woda będzie wpływać w szczelinę, przez co stworzy się wilgoć, a z niej powstanie grzyb. A mimo tego, że nie jest on widoczny, to nadal jest trujący i może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia.

Czym uszczelnić szczelinę między brodzikiem, a ścianą?

Jeśli już wiemy, jak to zrobić, czas dowiedzieć się, jakie materiały najlepiej wybrać do tego zadania. Wiele osób decyduje się na wpuszczenie pomiędzy ta szczelinę specjalnej masy uszczelniającej lub silikonu. Silikon w każdej chwili można usunąć, a jak to zrobić dowiesz się z poradnika jak usunąć silikon.

Są to nasze najczęstsze wybory, czy są jednak skuteczne?  Przy montażu tych materiałów wiele osób popełnia błąd, przez to szczelina nie jest dobrze wypełniona i dostaje się pod nią woda. Są jednak jeszcze inne rozwiązania. Prostym w montażu i skutecznym wyborem, jest listwa uszczelniająca. Jej montaż nie jest trudny, a jeśli zrobimy to dobrze, to jest to zabezpieczenie, które będzie trwałe i skuteczne.

Warto również wiedzieć, że łatwe w montażu są taśmy uszczelniające. Tutaj jednak również pojawić się może problem z nieprawidłowym uszczelnieniem, przez co woda dostanie się do szczeliny. Jeśli już decydujemy się na taką taśmę konieczne jest wybranie tej wodoodpornej, która jest trwała i wytrzymała.

Podobne artykuły