Wymieszała brokat z klejem i nałożyła go na ścianę. Efekt jest świetny!

DIY Data publikacji: 07 marca 2017 / Aktualizacja: 2024-02-19

To może być bardzo fajny pomysł na nowe dekoracje. Wymieszaj klej z brokatem i zrób to samo, a nadasz swoje wnętrzu nowego wyrazu :) Pomysł jest bardzo prosty w realizacji.

Jeśli znudziły Ci się Twoje ściany i chcesz uzyskać efekt, który nie będzie banalny oraz wszystkich zaskoczy to możesz wykorzystać ten genialny w swej prostocie pomysł.

Potrzebne rzeczy

  • brokat
  • klej
  • szpachelka
  • pędzel
  • miseczka do wymieszania

Zacznij od wsypania brokatu do miseczki. Weź miseczkę, na której Ci nie zależy bo będzie już do wyrzucenia. Możesz nawet jakaś tanią z marketu kupić specjalnie na tę okazję.

Następnie dodaj kleju. Wybierz w miarę tani uniwersalny klej z marketu budowlanego. Ważne aby był dosyć rzadki by dał się dobrze wymieszać z brokatem. Nie musisz inwestować w drogie markowe kleje.

Teraz oba składniki dobrze wymieszaj ze sobą. Powstanie błyszcząca się kleista masa, którą możemy nałożyć na ścianę. Dobrze to robi się za pomocą szpachelki lub gąbeczki.

Zanim efekt będzie widoczny należy poczekać aż klej wyschnie. Nie martw się gdy z początku nie będzie to wyglądać zbyt fajnie. Staraj się również nakładać dość równo samą masę bo łatwo zostawić puste miejsca, spod których prześwituje stara farba. Oto efekt końcowy.

Jednak dużo większe zastosowanie dla tego pomysłu widzę w dużo mniejszych, subtelnych dekoracjach. Możesz w ten sposób ozdobić tylko jakieś elementy ścian, np. gniazdka. Możesz też wyrysować z szablonu jakieś wzory, które następnie pomalujesz. Zobacz poniżej kilka inspiracji.

Poradnik wideo

Podobne artykuły