Czym różni się rattan i wiklina?

Ogród Data publikacji: 10 czerwca 2019 / Aktualizacja: 2020-08-18

Jaka jest różnica między rattanem i wikliną? To materiały, z których bardzo często wykonane są meble ogrodowe. Dlatego nic dziwnego, że temat ten interesuje wiele osób, które zamierzają urządzić swoją strefę relaksu na wolnym powietrzu.

Czym różnią się meble rattanowe od wiklinowych?

Meble rattanowe czy meble wiklinowe to często funkcjonujące zamienniki jeśli chodzi o meble wyplatane. Sama nazwa odnosi się do materiału, z którego zostały wykonane dlatego nie powinno się używać jej zamiennie. Meble wiklinowe oczywiście robione są z wikliny czyli młodych pędów kilku gatunków wierzby. Rattan jest odrębnym surowcem, którego w naszym kraju nie znajdziemy. Jest to rodzaj palmy, z której łodygi pozyskuje się rattan.

Skoro technika i wygląd mebli jest podobny to dlaczego nie można używać tych nazw zamiennie? Bo wtedy cierpicie na tym wy jako klienci. To dlatego, że rattan jest materiałem wytrzymalszym. Więc jeśli ktoś sprzeda wam meble wiklinowe w cenie rattanowych bo po prostu zamiennie użył sformułowań, to tak naprawdę na tym tracicie bo otrzymujecie produkt mniej wytrzymały.

Alternatywą dla tych materiałów są drewniane meble ogrodowe. Są one solidne i pasują do każdego stylu w jakim urządzimy ogród. Zobacz również modne meble ogrodowe – jakie są dostępne tworzywa oraz możliwości.

Podobne artykuły