Jak dobrać drewniane meble ogrodowe do wielkości i aranżacji ogrodu?

Ogród Data publikacji: 02 czerwca 2020

Drewniane meble ogrodowe dostępne na dlh.pl lub stronach innych producentów zachwycają różnorodnością, która pozwala na urządzenie Twojej posesji w dowolnym stylu. Chcesz wprowadzić do swojego ogrodu magiczny klimat Prowansji? A może cenisz nowoczesne rozwiązania? Bez trudu znajdziesz meble inspirowane wybranym stylem. Sprawdź, jak zaaranżować je w dostępnej przestrzeni!

Zestaw wypoczynkowy – idealny na przestronne tarasy

Wypoczynkowe meble ogrodowe wyróżniają się ze względu na swoje niemałe gabaryty. Choć zajmują dużo miejsca, pozwalają na relaks w komfortowych warunkach kilku użytkownikom jednocześnie. W skład kompletu wchodzi zazwyczaj para foteli oraz wygodna sofa na 2-3 osoby, która często bywa zastępowana modnym narożnikiem. Do zestawu może należeć również stolik bądź ława kawowa.

Aby pomieścić wszystkie elementy kompletu, niezbędna jest dobra organizacja przestrzeni. Zanim zakupisz duży zestaw wypoczynkowy do ogrodu, upewnij się, że dysponujesz wystarczającą ilością miejsca – uwzględnij przy tym optymalne odległości pomiędzy poszczególnymi meblami.

Ogrodowe zestawy wypoczynkowe zwykle wykonane są z rattanu lub technorattanu i wykończone miękkimi poduchami. Doskonale zaprezentują się w każdej aranżacji – zadbaj jednak o odpowiednią kolorystykę. Plecionka w naturalnym kolorze sprawdzi się w klasycznych i rustykalnych wystrojach, z kolei połączenie bieli oraz szarości doskonale wypadnie w nowoczesnych ogrodach i na skandynawskich tarasach.

Stół ogrodowy z krzesłami – centrum wakacyjnych spotkań

Zestaw mebli ogrodowych, w którego skład wchodzi stół z odpowiednią ilością krzeseł, stanowi najbardziej uniwersalny typ wyposażenia tarasu czy ogrodu. Zależnie od dostępnej przestrzeni oraz liczby użytkowników możesz stworzyć zarówno niewielki, acz stylowy kącik kawowy dla dwóch osób, jak i miejsce do biesiadowania dla licznej grupy złożonej z członków rodziny i przyjaciół.

Drewniany stół ogrodowy dobierz w taki sposób, by pomieścił wszystkich Twoich gości podczas wspólnego grillowania. Jeżeli wolne chwile na świeżym powietrzu celebrujesz w towarzystwie najbliższych, z pewnością wystarczy Ci model przeznaczony dla 4 lub 6 osób. Jeśli jednak lubisz spotkania w większym gronie warto rozważyć zakup większego stołu. Obawiasz się, że spory mebel zagraci dostępną przestrzeń i utrudni codzienne funkcjonowanie? W takim razie zwróć uwagę na stoły rozsuwane.

Pamiętaj, że drewno stosowane na zewnątrz zazwyczaj wymaga dodatkowego zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem wilgoci. W tym celu możesz zastosować impregnaty transparentne lub barwiące, dzięki którym nadasz meblom pożądany odcień lub podkreślisz nadgryzione zębem czasu piękno. Zabiegów konserwacyjnych wymagają meble ogrodowe wykonane z drewna krajowego. Elementy wykonane z gatunków egzotycznych są w naturalny sposób odporne na wilgoć, termity, pleśń i grzyby, jednak od czasu do czasu warto wykonać olejowanie, aby na dłużej zachować walory estetyczne produktu.

Podobne artykuły