Rozrzuć kawę w swoim ogrodzie – zobacz dlaczego!

Ogród Data publikacji: 28 maja 2019

Kawa w naszym ogrodzie może zdziałać wiele dobrego :) Dzisiaj przedstawimy Wam kilka pomysłów na jej wykorzystanie. Wypróbujcie je, a na pewno zaczniecie z nich korzystać częściej :)

Ziarna kawy w ogrodzie

Ten trik przyda się Wam jeśli mieszkacie blisko lasu. Ziarna kawy rozrzucone w ogrodzie uwalniają azot, który lekko zakwasza glebę. Dzięki temu odstrasza takie zwierzęta jak zające, sarny i gryzonie, na które Wasz ogród jest narażony jeśli mieszkacie blisko lasu lub łąki.

Fusy z kawy w ogrodzie

W Twoim ogrodzie przydadzą się nawet fusy po porannej kawie. Jest to doskonała odżywka dla roślin. Do tego uwalniają swoje korzystne dla roślin składniki przez długi czas, dlatego nawóz taki ma przedłużone działanie. Mają też działa spulchniające glebę, ale pamiętaj, że lekko ją zakwasza. Dlatego najlepsze będą dla kwiatów i roślin, które lubią kwaśną glebę.

Możesz stosować fusy dwojako. Wystarczy podsypać nimi glebę dookoła kwiatów, wtedy jednak trzeba sporej ich ilości. Jeśli chcesz je przechowywać warto je wysuszyć aby nie pleśniały. Możesz też zrobić wodę odżywiającą dla roślin z fusami po kawie. Dzięki temu mniejszą ilością fusów zadbasz o większą ilość roślin. Jedna szklanka fusów wystarczy wtedy na 10 l wody.

Podobne artykuły