Czy wiesz, do czego służy dziura w łyżce do makaronu?

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-05

Z pewnością zauważyliście, że łyżka od makaronu ma w środku otwór. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, do czego on służy? Może za jego pomocą ma odpłynąć woda, gdybyśmy wyciągali makaron wprost z garnka? Można tak go potraktować, ale makaron zwykle po prostu się odlewa i to zastosowanie nie miałoby wówczas sensu. Cel, dla którego umieszczono w łyżce otwór jest inny.

Dlaczego w łyżce do makaronu jest otwór na środku?

W sklepach z akcesoriami kuchennymi znajdziemy specjalne miarki do makaronu spaghetti. Za ich pomocą możemy odmierzyć porcję makaronu niezbędną dla określonej liczby osób. Wówczas wiemy, ile powinniśmy go ugotować.

fot. google.com

Otwór w łyżce od makaronu pełni tą samą rolę. Jest tylko jeden, dlatego odmierza on porcję dla jednej osoby. Tyle makaronu, ile w niego się zmieści powinniśmy ugotować dla jednego domownika. W przypadku większej ilości osób na obiedzie, wystarczy odmierzyć kilka porcji.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Oczywiście tą miarką mierzymy makaron przed ugotowaniem. Jeśli łyżka ma więcej małych otworów, zamiast jednego dużego, to oznacza, że pełni ona jedynie rolę cedzaka.

Podobne artykuły