Nastolatkowie pełzają po galeriach handlowych. O co w tym chodzi?

Lifestyle Data publikacji: 10 grudnia 2023

fot. tiktok.com/@crawly_possessed

Być może zauważyliście, że ostatnio popularność zdobywa dość dziwne zachowanie. Młodzi ludzie pełzają po galeriach handlowych, a następnie wideo z tego umieszczają w serwisach społecznościowych, takich jak TikTok. O co w tym chodzi?

Kim są pełzacze i po co to robią?

To dziwne zjawisko na TIkToku zapoczątkował użytkownik crawly_possessed. Zaczął nagrywać filmiki, w których bez powodu, zamiast iść normalnie, zaczyna pełzać po ziemi, omijając przeszkody. Ludzie wokół są oczywiście zdezorientowani i nie bardzo rozumieją, o co tutaj chodzi. Sama nazwa konta już w tłumaczeniu na język polski to „opętany pełzaniem”.

@crawly_possessed

♬ GEEKONPICK EP snippet – geek

Młodzieży te, filmiki bardzo się spodobały. Konto zaczęło obserwować setki tysięcy osób. Dziś jest to ponad 400 tysięcy. Filmy zebrały natomiast ponad 26 milionów polubień. Do opętanego pełzaniem postanowiły dołączyć inne osoby.

@crawly_possessed

♬ POP OUT – FL4M6Z

Teraz pełzają w grupie. Filmy z tego zdobywają coraz większą popularność, co przekłada się na kolejnych naśladowców, którzy również chcą na tym zbić pewien rodzaj popularności w Internecie. Filmiki z pełzania w galeriach handlowych generują miliony wyświetleń, co przekłada się na wzrost trendu.

Czy ma to jakiś sens? Jedni uważają to za totalną głupotę, inni starają się doszukać pewnego głębszego sensu. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Podobne artykuły