Czy wiesz, do czego służą dodatkowe dziurki w trampkach?

Lifestyle Data publikacji: 08 stycznia 2023

Być może zauważyliście, że niektóre trampki np. Converse posiadają z boku dziurki? Zastanawialiście się, jaki mają cel? Czy to może otwory, które mają zapewnić wentylację stopy? Dlaczego mają takie same otworu, jak te od wkładani sznurówki? Postaramy się dzisiaj odpowiedzieć Wam, na te pytania.

Dlaczego trampki z boku mają otwory?

Buty tego typu zostały zaprojektowane do uprawiania sportu, a dokładnie koszykówki. Podczas uprawiania sportów tego typu, musimy być bardzo zwrotni. Niemal w miejscu zmienić kierunek poruszania się. Aby tego dokonać, nasze buty muszą być niemal zespolone ze stopą.

To oznacza, że muszą do niej bardzo dobrze pasować. Jak to jednak zrobić, gdy jeden ma stopę węższą, a drugi szerszą? Tu do akcji wchodzą nasze otwory, które wyglądają jak dziurki na sznurówki.

Możemy przez nie przełożyć sznurówki, a następnie zawiązać i dzięki temu lepiej dopasować je do naszej stopy. Dzięki temu będą trzymały się, jak przyklejone. Będziemy mogli biegać, zawracać, a nasze buty będą robiły to, co powinny. Nie będą przesuwać się i nas ograniczać.

Jak dokładnie zawiązać sznurówki, korzystając z tych dodatkowych otworów, dowiesz się z wideo poniżej.

Podobne artykuły