Czy można zrobić kurs przedmałżeński przez internet?

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-09

Czy można odbyć kurs przedmałżeński on-line? Oczywiście, że tak. Takie praktyki stały się popularne w czasie pandemii, gdy kontakty międzyludzkie były ograniczane. Są nawet dostępne darmowe kursy tego typu w Internecie. Zanim jednak się zdecydujemy, musimy o czymś wiedzieć.

Zapytaj w parafii o zgodę na kurs przedmałżeński przez internet

Zanim przystąpimy do kursu przedmałżeńskiego przez Internet, powinniśmy zapytać w parafii, czy jest on akceptowany. Nie każdy ksiądz taki kurs będzie akceptował, dlatego warto wcześniej się upewnić. Może bowiem się okazać, że będziemy musieli przebyć go w tradycyjny sposób, jeśli chcemy wziąć ślub kościelny.

Bezpłatny kurs przedmałżeński przez Internet możemy odbyć na przykład na stronie nauki.pl. Kurs ten został stworzony przez księży i doradców życia rodzinnego. Zawiera 13 katechez, po których należy odpowiedzieć na kilka pytań, które podsumowują dany temat. Po zakończeniu kursu otrzymujemy zaświadczenie.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Cały kurs odbywa się wyłącznie on-line. Kurs jest całkowicie bezpłatny, ale po jego zakończeniu można przekazać darowiznę na rzecz Fundacji, to jednak dobrowolne. Każdy uczestnik, który ukończy kurs otrzyma zaświadczenie w formacie PDF, które może wydrukować.

Pamiętajcie tylko, aby upewnić się w swojej parafii, czy Proboszcz będzie takie zaświadczenie akceptował. Na każdy rozdział kursu przewidziano 30 minut, jest to więc łącznie 6,5 godziny, które stracimy, jeśli parafia kursu nie akceptuje. Dlatego wcześniejsze zapytanie o jego ważność jest bardzo istotne.

Podobne artykuły