Nadmorska policja ostrzega – nie bierz udziału w tej zabawie!

Lifestyle Data publikacji: 15 sierpnia 2021

W kołobrzeskich hotelach oraz pensjonatach, możemy spotkać się z ostrzeżeniami policji dotyczącymi popularnej gry w kubki. „Kubki i cukierki to są oszukańcze gierki” głosi przekaz. Informacje te mają ostrzec turystów przed udziałem w tych grach, w których łudzeni jesteśmy łatwą wygraną. W efekcie jednak tracimy duże sumy pieniędzy.

Gra w kubki to oszustwo

Pewnie nie raz spacerując po promenadzie spotkaliście mężczyzn, którzy mieszali trzema kubeczkami. Osoba stawiała zakład i zgadywała, pod którym kubkiem ukryty został przedmiot z góry skazana była na przegraną.

Najczęściej osoba taka współpracuje ze wspólnikami wmieszanymi w tłum. Gra jest tak pozorowana, aby dać osobie grającej złudne poczucie wygranej. Kiedy zakosztuje już wygranej i wciągnie się w dalszą grę stawiane są coraz większe kwoty, aż w końcu okazuje się, że gracz przegrywa wszystko.

Osoby, które znajdują się w tłumie wywierają również presję na innych przechodniach, którzy chcieliby ostrzec grających. Gra jest ustawiona tak, abyśmy w niej przegrali i o to wchodzi w całym oszustwie. Dlatego policja apeluje by nie brać w niej udziału, a gdy potrzebujemy pomocy skontaktować się z numerem 112.

O tym, jak działają oszuści na „3 kubki” możecie dowiedzieć się z filmu dokumentalnego, który możecie obejrzeć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=vbKbnpXTeUI

Podobne artykuły