Czy można zrobić jajka sadzone w opiekaczu do sandwichy?

Kuchnia Data publikacji: 06 grudnia 2022 / Aktualizacja: 2024-04-30

Zazwyczaj rozróżniamy dwa rodzaje tosterów — pionowe i poziome. Prawidłowo jednak to właśnie pionowe urządzenie, z którego wyskakują tosty, powinniśmy nazywać tosterem. Drugim typem urządzenia jest opiekacz do sandwichy, czyli złożonych ze sobą dwóch kromek pieczywa tostowego, pomiędzy którymi możemy umieścić różnego rodzaju dodatki.

Jeśli posiadamy opiekacz do chleba, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić w nim jajka sadzone. To fajny trik, który może przydać się osobom, które muszą korzystać ze wspólnej kuchni i nie zawsze mają czas czekać, aż ktoś skończy gotować. Sposób ten wykorzystać możemy również na kempingach, a także wyjazdach w miejsca, gdzie po prostu nie mamy dostępu do kuchenki, ale za to mamy dostęp do prądu.

Toster jest urządzeniem, które zajmuje mało miejsca. Możemy spakować go do torby podróżnej i za jego pomocą przygotować różne ciepłe posiłki, nie muszą to być tylko tosty! Za chwilę o tym się przekonacie.

Jajka sadzone z opiekacza

Ze zwykłego opiekacza do kanapek możemy zrobić polową kuchnię. Za jej pomocą przygotujemy wiele różnych dań, które urozmaicą nam posiłki. Jednym ze sposobów na wykorzystanie tostera, jest zrobienie jajek sadzonych.

Jedyne co musimy zrobić, to posmarować tackę urządzenia masłem lub innego rodzaju tłuszczem. Następnie wbijamy na nią jajko, urządzenie podłączamy do prądu i zamykamy. Temperatura sprawi, że jajko usmaży się. Tak przygotowane jajko możemy wykorzystać jako dodatek do tostów, aby je sobie urozmaicić.

Co jeszcze można zrobić w opiekaczu do chleba?

Wiemy już, że za pomocą opiekacza możemy przygotować jajka sadzone. To jednak nie koniec możliwości tego prostego urządzenia. Za jego pomocą możemy również:

  • grillować mięso i warzywa
  • zrobić gofry
  • usmażyć omlet
  • przygotować proste placuszki
  • zrobić tosty francuskie

Warto wspomnieć, że niektóre opiekacze posiadają dodatkowe tacki, które specjalnie przygotowane są do robienia ciasteczek, gofrów czy grillowania.

Podobne artykuły