Czy można zająć kolejkę, gdy ktoś zostawił zakupy i odszedł od kasy?

Lifestyle Data publikacji: 26 czerwca 2020

Na pewno nie raz zdarzyła Wam się sytuacja, że staliście w kolejce do kasy, a ktoś przed Wami zostawił zakupy w koszyku lub na taśmie i gdzieś się oddalił. Najprawdopodobniej przypomniał sobie o czymś czego zapomniał i chciał to w ostatniej chwili dołożyć do zakupów. Czasem jednak osoba taka nie wraca dłuższą chwilę. Czy wobec tego można zająć jej miejsce w kolejce i będzie to kulturalne?

Moim zdaniem nie powinniśmy tego robić. Oczywiste wydaje się to, że osoba ta za chwilę wróci. Jeśli nie chciałaby zrobić zakupów nie zostawiłaby ich w kolejce przy kasie tylko odłożyła na miejsce.

W dobrym tonie jest zachować się wobec innych tak jakbyśmy chcieli, aby ktoś zachował się wobec nas. My opuszczając kolejkę chcielibyśmy wrócić do niej i zająć to samo miejsce, a w sytuacji, gdy spotkamy kogoś, kto przeskoczył nas z pewnością poczulibyśmy się pokrzywdzeni.

Czasami zdarza mi się, że ktoś kto się śpieszy zapyta mnie czy może skasować zakupy przede mną bo ma tylko kilka rzeczy. W takiej sytuacji się zgadzam, tylko raz mi się zdarzyło odmówić bo wtedy faktycznie ja się bardzo śpieszyłam.

W takiej sytuacji reakcja mogłaby być podobna. Gdy ta osoba wróci możemy ją poprosić o to, aby wpuściła nas przodem bo chwilę jej nie było, a nam zależy na czasie, ale nie chcieliśmy być niekulturalni i zająć jej miejsce.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Weszlibyście w kolejkę bez pytania czy poczekali na tę osobę?

Podobne artykuły