4 września 2021

Oszukują „na Orlen”. Zobaczcie, jak to działa i nie dajcie się nabrać!

Oszuści stale szukają nowych sposobów na to, jak można nas oszukać. Są w tym bardzo kreatywni i starają się wykorzystać naszą niewiedzę oraz łatwowierność. Od kiedy modne stało się inwestowanie pieniędzy w tym również na giełdzie, oszuści zaczęli również to wykorzystywać.

Oszustwo na Orlen

Jednym ze schematów oszustów jest oszustwo na Orlen. Jak to działa? W mediach spółka ta jest przedstawiana jako innowacyjna i odnosząca sukcesy oraz czerpiąca ze swoich działań duże zyski. Oszuści postanowili to wykorzystać. Popłynąć na dobrym wizerunku Orlenu budowanym przez media i naciągnąć ludzi na rzekome inwestycje w potentata branży paliw.

O niebezpieczeństwo informuje również niebezpiecznik.pl, który ostrzega przed oszustami. Początkowo jesteśmy kuszeni dużymi zyskami i łatwością ich uzyskania. Musimy jedynie zarejestrować się w serwisie inwestycyjnym, przez który będziemy mogli wpłacić pieniądze i zacząć zarabiać.

Wpłacamy więc pieniądze, coraz więcej. W panelu serwisu widzimy, jak rosną nasze zyski. Dokładamy więc jeszcze więcej pieniędzy – któż nie chciałby zarobić więcej. Problem robi się jednak, gdy będziemy chcieli zrealizować nasz zysk. Wtedy okazuje się, że był on całkowicie wirtualny i zarobionych pieniędzy nie da się wypłacić, tych zainwestowanych również.

Orlen to tylko przykład na to, jak działają oszuści z fałszywymi platformami inwestycyjnymi. Oszuści mogą wykorzystywać do tego różne firmy, które aktualnie mają dobrą opinię i cieszą się medialną otoczką wokół nich.