Czy mężczyzna powinien sikać na siedząco? Zdecydowanie tak, zobacz dlaczego!

Zdrowie Data publikacji: 05 grudnia 2018

Czy mężczyzna powinien sikać na siedząco? Zdecydowanie tak i jest to poparte odpowiednimi argumentami. Uważa się, że prawdziwy mężczyzna sika na stojąco – jest to związane ze stereotypem, który funkcjonuje od lat. Okazuje się jednak, że sikanie na siedząco jest dużo lepsze, dzisiaj przedstawimy Wam argumenty na to.

Dlaczego mężczyzna powinien sikać na stojąco

Zacznijmy od pierwszego aspektu, którym jest po prostu czystość i higiena naszej toalety. Podczas sikania na stojąco krople uryny chlapią na bogi odbijając się od tafli wody czy muszli klozetowej. Pojawiają się na desce sedesowej czy podłodze. Pozostawiają widoczne i brzydkie plamy. Sprawia to, że w naszej toalecie jest po prostu czyściej. Zaoszczędza nam to sprzątania, które nie należy do najmilszych obowiązków w naszym domu. Oczywiście mocz jest sterylny, ale na pewno nie jest to niczym przyjemnym gdy znajduje się w około toalety. Do tego może mieć różny zapach co zależy od naszej diety czy chorób, bo u zdrowego człowieka powinien on być bezwonny.

Jeśli jednak sama czystość nie jest wystarczająco przekonywująca warto zwrócić uwagę na ograniczenie przenoszenia wszelkiego rodzaju infekcji. Jeśli jesteśmy chorzy nasz mocz może przenieść infekcję na inną osobę, która usiądzie na toalecie np. nasze dziecko, które dodatkowo często dotyka jej jak i otoczenia toalety rączkami.

Sikanie na siedząco jest lepsze dla pęcherza. Według badań, oddawanie moczu w tej pozycji poprawia zdrowie naszej prostaty, rozluźnia pęcherz i pomaga opróżnić go dokładniej. Do tego może to również pozytywnie wpłynąć na życie seksualne. Takie zdanie potwierdzają eksperci, jednak nie ma na to do tej pory klinicznych dowodów, dlatego pozostaje się zdać na ich obserwacje. Jednak można spodziewać się takiego działania gdy weźmiemy chociaż pod uwagę poprawę problemów z prostatą, które również są dysfunkcyjne w życiu seksualnym mężczyzn. Współżycie może się wtedy stać bolesne, chociaż sama choroba nie ma wpływu na wzwód.

Co ciekawe w 2014 roku naukowcy z Uniwersytetu w Leiden w Holandii potwierdzili to, że siadanie podczas sikania pomaga mężczyznom, który mają problemy z drogami moczowymi. Sikanie w ten sposób pozwala uzyskać większą siłę strumienia i tak jak wspomnieliśmy, dokładnie opróżnić pęcherz. Oprócz tego warto pamiętać o tym, że sikanie w pozycji stojącej angażuje mięśnie, które tak naprawdę powodują hamowanie oddawania moczu i sprawiają, że jest ono niepełne.

Kiedy sikanie na stojąco jest lepsze?

Można wyróżnić przypadek, w którym sikanie na stojąco jest lepsze. Należy do tego oddawanie uryny w miejscu publicznym. Toalety tam nie są zbyt czyste, a siadanie na niej może spowodować przeniesienie się różnego rodzaju chorób. Dlatego w takich miejscach lepiej skorzystać z pisuaru.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły