Czy biokominek ogrzeje pomieszczenie? Poznaj odpowiedź

Wnętrza Data publikacji: 10 stycznia 2020

Biokominki to coraz bardziej popularne rozwiązania. Cieszą oko swoją elegancją i wygodną formą wielu ludzi. Dodatkowo bardzo duży plus stanowi to, że można je ustawiać w różnych miejscach i nie jest wymagany specjalny przewód kominowy. Co jeszcze należy wiedzieć na temat tego rozwiązania? Czy warto mieć go u siebie w domu? Odpowiedzi w poniższym tekście!

Czy biokominek grzeje?

Jak się okazuje biokominek to nie jedynie cenny element aranżacyjny w każdym, zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Może on również skutecznie podnieść temperaturę w salonie lub innym pomieszczeniu.

Aby się o tym przekonać, wystarczy przeprowadzić mały test i sprawdzić temperaturę przed uruchomieniem biokominka i po kilku godzinach jego pracy. Powinna być ona o kilka stopni wyższa. Bardzo widoczne będzie to przy małej powierzchni pomieszczenia, takiej, która nie przekracza 30 m2. Warto jednak podkreślić, że biokominki nie są urządzeniami przeznaczonymi do ogrzewania pomieszczeń podczas zimy czy jesieni. Ich główną i najważniejszą funkcją jest ta dekoracyjna, dlatego są jedynie wsparciem głównego ogrzewania.

Co ciekawe taki biokominek może również zwiększyć poziom wilgotności w danym pomieszczeniu. To bardzo cenne dla tych, którzy są bardzo wrażliwi na zbyt suche powietrze.

Bezpieczeństwo i ekologia to podstawa

Biokominki to poza tym urządzenia bardzo ekologiczne, podczas spalania paliwa nie dochodzi do emisji substancji szkodliwych dla zdrowia i życia człowieka. Wydzielany jest jedynie dwutlenek węgla w ilości podobnej do tej, która produkowana jest przez jedną osobę. Zalecane jest jedynie regularne wietrzenie pomieszczeń. Brak dymu i oparów to bardzo duży plus w dobie walki z coraz bardziej szkodliwym dla nas smogiem.

Biokominki możesz kupić na https://kratki.com/sklep/pl/category/6/biokominki

Niski koszt zakupu – cena jest zaletą!

Wiele osób rezygnuje z zakupu kominka, ponieważ obawia się wysokich kosztów zakupu urządzenia i instalacji. Nie oznacza to jednak, że trzeba zupełnie rezygnować z takiej opcji. Efekt tańczących ogników ognia możemy mieć u siebie także wtedy, kiedy zdecydujemy się na biokominek. Jego zakup wiąże się ze zdecydowanie mniejszym wydatkiem, można go mieć nawet za jedyne kilkaset złotych. Poza tym bogata oferta takich produktów sprawia, że bez problemu znajdziesz model, który będzie odpowiedzią na twoje potrzeby.

Podobne artykuły