Co zrobić gdy pranie po wyjęciu z pralki brzydko pachnie?

Porady Data publikacji: 2020-06-26

Pranie wyjęte z pralki brzydko pachnie? To najwyższy czas na jej czyszczenie. Wydaje się, że pralka to urządzenie myjące, a więc podczas prania czyści się samo. Niestety tak nie jest. Osady z detergentów, a także brud z ubrań tworzą osady, które pozostają w pralce na długo i z czasem zaczynają się gromadzić. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jak wyczyścić pralkę.

Czyszczenie szuflady na detergenty

Szufladę warto wyjąć, a wtedy dopiero ukaże się nam prawdziwy brud w niej zgromadzony. Oprócz umycia samej szuflady warto wziąć szczoteczkę i wymyć całą komorę, w której ona się znajduje. Tam również znajdziesz wiele brudu.

Czyszczenie uszczelek

Przy bębnie znajduje się uszczelka, która ma kieszeń, a w niej gromadzi się sporo brudu. Warto więc ją odchylić, a następnie wyczyścić wilgotną ścierką.

Czyszczenie filtra

W dolnej części pralki znajdują się drzwiczki, za którymi znajduje się filtr. Należy go wykręcić i oczyścić. Jeśli czasami gubią Wam się skarpetki podczas prania czy chusteczki to możecie tam je teraz znaleźć :)

Czyszczenie pralki octem

Czas na to czego gołym okiem nie widać i czego sięgnąć ręką nie możemy. Chodzi o wnętrze pralki. Tutaj z pomocą przyjść może nam coś co mamy w swojej kuchni.

Przygotuj butelkę octu, a następnie wlej ją do bębna i puść program czyszczenia bębna pralki.

Czyszczenie pralki kwaskiem cytrynowym

Kwasek cytrynowy wykorzystujemy np. do odkamienienia czajnika. Możemy też użyć go do usunięcia kamienia w pralce i jednocześnie wyczyszczenia pralki i usunięcia nieprzyjemnych zapachów.

Wystarczy, że kwasek cytrynowy wsypiemy zamiast proszku i puścimy cykl prania na najwyższej temperaturze. Możemy wyprać jakiś stary ręcznik.

Podobne artykuły