Co zrobić, aby kot nie drapał mebli?

Zwierzęta Data publikacji: 09 marca 2021 / Aktualizacja: 2021-04-02

Mały kotek, który pojawia się w domu przynosi wiele radości i czułości. Jednak oprócz uroków posiadania kota ma to również swoje minusy. Jednym z nich są podrapane meble. Dlatego chcielibyśmy powiedzieć Wam co możecie zrobić, aby kot nie podrapał naszej ulubionej sofy lub fotela.

Zapewnij kotu drapak

Co zrobić, aby kot nie drapał mebli? Możesz kupić mu drapak. Dzięki temu nie będzie musiał on korzystać z Twoim mebli do ostrzenia swoich pazurów. To akcesorium jest jednym z niezbędnych dla każdego posiadacza kota.

Jeśli kot upodobał sobie jakieś miejsce do drapania w naszym domu możemy spróbować zmienić jego nawyki nakładając na nie nowy drapak, aby go do niego przyzwyczaić.

Drapak ze sznura

Drapak oczywiście możemy zrobić samodzielnie. Wystarczy tekturową tubę owinąć kawałkiem wykładziny lub grubym sznurem.

Jak zniechęcić kota do drapania mebli?

Jeśli nasz kot nauczył się już drapania mebli trudno będzie go od tego odzwyczaić. Jest to jednak możliwe. Pierwszą rzeczą, którą możecie wykorzystać są cytrusy. Ich zapachu koty nie lubią.

Możemy przygotować wodę z dodatkiem olejku cytrusowego, którą spryskamy meble. Wybieramy miejsca, które upodobał sobie kot do drapania. Oczywiście jednocześnie zapewniamy mu zastępczy drapak.

Koty nie przepadają również za zapachem lawendy. Dlatego możemy wykorzystać środki, które taki zapach posiadają, aby wyczyścić nimi meble, które lubi drapać nasz kod.

W jednym z naszych artykułów podpowiadamy jak odstraszyć obce koty z balkonu i ogrodu. Te wskazówki również mogą okazać się dla Was przydatne, dlatego zapraszamy do lektury.

Podobne artykuły