Prasowane kości mogą zaszkodzić twojemu psu

Zwierzęta Data publikacji: 26 czerwca 2024

Choć prasowane kości dla psów wydają się idealnym przysmakiem, mogą być niebezpieczne. Onet informuje, że weterynarze i naukowcy ostrzegają przed ich stosowaniem, ponieważ mogą zawierać toksyczne substancje, takie jak siarczek sodu, ług czy wybielacze typu nadtlenek wodoru. Ponadto, niektóre z nich mogą zawierać kleje nieprzeznaczone do spożycia przez zwierzęta.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Helsinkach pokazują, że częste podawanie psom prasowanych kości może prowadzić do problemów żołądkowo-jelitowych w późniejszym życiu. To alarmujące odkrycie podkreśla, jak ważne jest, aby właściciele zwierząt świadomie wybierali przysmaki dla swoich pupili.

Co więc zamiast prasowanych kości? Eksperci zalecają naturalne gryzaki, takie jak suszone filety, żwacze wołowe, ogony czy uszy królicze. Te produkty są zdrowsze i bezpieczniejsze dla psów.

Zrozumienie, co jest najlepsze dla naszych zwierząt, jest kluczowe dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Zawsze dokładnie sprawdzajmy, co podajemy naszym pupilom.

Podobne artykuły