Cienie i worki pod oczami? Zobacz sprawdzony sposób!

Uroda Data publikacji: 15 marca 2017

Cienie i worki pod oczami nie wpływają dobrze na nasz wygląd twarzy. Sprawiają, że wyglądamy starzej i na bardzo zmęczonych. Dlatego warto wypróbować domowe zabiegi, które pomogą nam się jej pozbyć.

Winowajcą najczęściej jest zmęczenie i brak snu oraz stres, w którym musimy żyć. Swoje dokłada również upływ czasu, który sprawia, że skóra staje się mniej jędrna. Jeśli cienie i worki pod oczami stają się zbyt widoczne i masz ochotę wreszcie się ich pozbyć to wypróbuj te proste i sprawdzone domowe sposoby.

Mleko

Będzie nam potrzebne schłodzone mleko, najlepiej z lodówki. Nasączamy nim płatki kosmetyczne i przykładamy na powieki na 15 minut. Po takiej kuracji możesz spłukać twarz zimą wodą.

Zielona herbata

Zielona herbata jest bardzo skuteczna jeśli chodzi o usuwanie toksyn i zapobieganie gromadzeniu się płynów. Wystarczy ją po prostu pić aby wspomóc każdą domową kurację, która ma na celu pozbycie się worków i cienie pod oczami. Poza tym jest silnym przeciwutleniaczem więc pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Ogórki

To sposób, który pewnie już znacie. Mają silne dziąłanie przeciwzapalne i są bardzo proste w stosowaniu. Wystarczy pociąć je na plasterki i przyłożyć na oczy na 20 minut. Zadbają o naszą skórę, nawilża ją i ujędrnią, a jednocześnie usuną cienie pod oczami.

Słodkie ziemniaki

Dlaczego słodkie? Bo chodzi nam o skrobię, której jest w nich najwięcej. Ma ona właściwości wybielające dla skóry, zwalcza stany zapalne i nawilża skórę. Dzięki temu pozbędziesz się cienie i worków pod oczami. Wystarczy je pociąć na plasterki, schłodzić w lodówce i nałożyć na 15 minut na oczy.

Podobne artykuły