Domowy sposób na usunięcie kobiecego wąsika pod nosem

Uroda Data publikacji: 23 marca 2017

Kobiecy wąsik to problem wielu kobiet. Czasami może być mocniejszy lub ledwo widoczny. Zawsze nam jednak przeszkadza i chciałybyśmy się go pozbyć. Zamiast stosować drogie zabiegi kosmetyczne wypróbuj tę domową metodę.

Przyczyn może być wiele, najczęściej są to zaburzenia hormonalne. Podobno problem dotyczy aż 10% wszystkich kobiet. Istnieje wiele metod na jego usunięcie, ale najtańsze i równie skuteczne to te domowe! Wykorzystamy do tego naturalny wosk cukrowo-cytrynowy.

Składniki

  • 1/4 szklanki wody
  • mąka kukurydziana
  • 1 szklanka cukru
  • sok z 1 cytryny

Przygotowanie

fot. webteb.com

Wszystkie składniki z wyjątkiem mąki umieszczamy w garnuszku i gotujemy na średnim ogniu. Pamiętaj by od czasu do czasu wymieszać. Gdy mieszanka zacznie wrzeć odstawiamy pastę do ostudzenia. Nie może być zimna, ma być jeszcze letnia gdy zaczniemy jej używać.

Teraz za pomocą mąki kukurydzianej tak jak talkiem obsypujemy delikatnie włoski pod nosem, a następnie rozprowadzamy na włoskach wosk. Na wosk nakładamy jakiś bawełniany wacik lub kawałek bandaża i poczekaj chwilę aby wosk dobrze się do niego przykleił, dwie minuty powinny wystarczyć. Wtedy energicznie za niego pociągamy w kierunku odwrotnym do rośnięcia włosków. Na koniec pamiętaj by nawilżyć skórę np. oliwą lub olejem kokosowym, który również niweluje stany zapalne i łagodzi podrażnienia.

Kurację woskiem możemy stosować również na inne obszary naszego ciała.

Podobne artykuły