Suche i spierzchnięte usta – jak samodzielnie leczyć?

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-02-04

Suche i spierzchnięte usta? Zobacz jak samodzielnie je leczyć i co robić gdy taki problem się pojawi. Dzięki temu Twoje usta zawsze będą idealne.

Domowy sposób na suche i spierzchnięte usta

Matowe szminki są modne, ale jeśli masz problem z ustami to lepiej ich unikać. Dlatego wiele kobiet stosuje specjalne nawilżające podkłady lub zabiegi, które pomagają im dbać o usta i unikać uszkodzenia warg. Dzięki temu zawsze wyglądają świetnie, więc jeśli chcesz ich używać musisz również zacząć to robić.

Zacznij używać peelingu do ust. Złuszczanie ma kluczowe znaczenie dla zdrowych ust. Najlepiej sprawdzą się naturalne metody i peelingi, które możesz zrobić sama. Są one bezpieczne dla naszej skóry i nie wysuszają jej dodatkowo. Wystarczy, że wymieszasz cukier np. z oliwą i peeling jest gotowy do użycia.

Domowy środek na ratunek ustom

Możesz również wykorzystać  ten przepis na maseczkę dla ust. Sprawi ona, że usta będą świetnie nawilżone. Ustom dostarczymy również składników, które pomogą im się zregenerować. Wystarczy ją nałożyć na ust przed pójściem spać i pozostawić na noc.

Składniki

  • naturalny miód
  • masło kakaowe
  • oliwa z oliwek

Wymieszaj te składniki, a powstanie mieszanka, którą wystarczy nałożyć na usta. Wystarczy naprawdę cienka warstwa. Dzięki temu nie będzie ona spływać.

Pamiętaj o nawilżaniu ust

Kluczowe jest to by nawilżać usta zarówno gdy jesteśmy wewnątrz pomieszczeń jak i na dworze. Dzięki temu zadbasz o nie i nie będą tak pękały. Oprócz nawilżania zewnętrznego ważne jest również to od środka, czyli po prostu pij wystarczająco dużo wody.

Twoim ustom nie sprzyja również suche powietrze w domu dlatego sprawdź jaką ma wilgotność i w razie potrzeby zacznij używać nawilżacza.

Maseczka z ogórka

Jest ona niezwykle prosta do zrobienia i wykorzystania. Wystarczy tylko plasterek ogórka, który wetrzemy w wargi. To proste, a naprawdę skuteczne. Możesz również nałożyć na usta plasterki ogórka i pozostawić je tak na 10 minut. Ogórek zawiera dużo wody więc nawilży usta, ale również odżywi.

Unikaj kwaśnych potraw

Kwaśne potrawy wprowadzają zamieszanie w naturalnej warstwie ochronnej naszych ust. Podrażniają skórę i jeśli chcesz szybko pozbyć się problemu spierzchniętych i popękanych ust to zacznij ich przez jakiś czas unikać.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/if-you-have-dry-and-chapped-lips-this-is-how-you-heal-them-443560/

Podobne artykuły