Wymieszaj ze sobą te 3 składniki, a Twoje włosy będą mocne i gęste!

Uroda Data publikacji: 19 grudnia 2017

Każda z nas chciałaby mieć mocne i gęste włosy. Jeśli więc zauważymy, że nasze włosy zaczynają się przerzedzać zaczyna nas to bardzo martwić. To normalne, że człowiek traci włosy nawet do 100 dziennie. Jeśli jednak zacznie wypadać ich więcej i zacznie pojawiać się łysina warto zacząć wzmacniać i odbudowywać nasze włosy.

Dlaczego włosy wypadają?

Włosy wypadają z różnych powodów. Czasami jest to efekt diety, choroby czy terapii lekami. Z wiekiem utrata włosów nasila się. Jeśli w naszej rodzinie są osoby, które łysiały szybko również nam może to się przytrafić. Czasami jest to efekt infekcji lub chorób autoimmunologicznych. Dzisiaj zajmiemy się naszymi włosami.

Dzisiaj przygotujemy maseczkę, która wzmocni nasze włosy. Wykorzystamy do niego żółtka jaj, które zawierają kawsy tłuszczowe i witaminy wzmacniające włosy. Witamina A, która znajduje się w żółtkach nawilża je i pobudza ich wzrost. Lecytyna, która również w nim jest zawarta chroni włosy przez łamaniem.

Kolejnym składnikiem będzie miód. Miód nie tylko nawilża i zmiękcza włosy, ale również odżywia skórę głowy i mieszki włosowe. Dzięki niemu włosy będą rosły zdrowe i mocne, a to sprawi, że nie będą tak łatwo wypadały.

Ostatnim składnikiem będzie olej rycynowy. Ma on zdolność przenikania do skóry i mieszków włosowych. Olej rycynowy działa niesamowicie dobrze na nasze włosy i regeneruje poziom pH skóry głowy. To pozwala walczyć również z łupieżem.

Składniki

  • 1 jajko
  • 1 łyżka miodu
  • 2 łyżki oleju rycynowego

Przygotowanie

  1. Wszystkie składniki wymieszaj dobrze w misce
  2. Jeśli substancji jest za mało zwiększ liczbę składników, wszystko zależy od długości Twoich włosów
  3. Nałóż maseczkę na włosy wmasowując ją głeboko, aż do skóry głowy
  4. Nałóż na głowę foliowy worek lub czepek
  5. Najlepiej maseczkę przytrzymać nawet 2 godziny, ale zrób to na tyle na ile czas Ci pozwala
  6. Stosuj 2 razy w tygodniu przez 2 miesiące
  7. Ten czas pozwoli Ci osiągnąć zadowalające rezultaty

Źródło artykułu: https://www.davidwolfe.com/mix-3-ingredients-regrow-thick-strong-hair/

Podobne artykuły