Zobacz dlaczego chodzenie na obcasach jest niezdrowe!

Uroda Data publikacji: 06 kwietnia 2019

Dlaczego chodzenie w szpilkach jest niezdrowe? Jak podaje PAP nosi je prawie połowa z nas. To sprawia, że bardzo duża ilość kobieta narażona jest na negatywne zdrowotne skutki ich zakładania. Robimy to bo chcemy wyglądać lepiej. Szpilki sprawiają, że mięśnie w naszych nogach są napięte, przez to łydki i uda układają się inaczej i wyglądają po prostu lepiej. Dlatego jesteśmy skłonne poświęcić trochę wygody na rzecz lepszego wyglądu. Niestety odbija się to również na zdrowiu i dzisiaj powiemy Wam w jaki sposób.

Dlaczego noszenie szpilek jest niezdrowe

Nasz kręgosłup nie lubi szpilek

Nasze ciało zostało skonstruowane do chodzenia na płaskich stopach. Szpilki całkowicie zmieniają sposób naszego chodzenia, a jednocześnie również środek ciężkości naszego ciała. To sprawia, że nasz kręgosłup jest ułożony nieprawidłowo. Dochodzi do przeciążeń, samo chodzenie może być dla nas dyskomfortem i bolesnym doznaniem. Ostatecznie może nawet dojść do uszkodzeń kręgosłupa np. przemieszczenia kręgów.

Twoje stawy jeszcze Ci to wypomną

Stawy kolanowe i biodrowe są szczególnie narażone na efekty chodzenia w szpilkach. Może to prowadzić do ich zwyrodnienia co da nam zapewne swe znaki na starość. Gdy zaczniesz wtedy narzekać na kolana czy biodra będziesz już wiedziała czemu to zawdzięczasz. Czy może nie warto więc ograniczyć chodzenie w szpilkach do minimum i ubierać je tylko na specjalne okazje?

Nie chcesz mieć żylaków? Schowaj szpilki do szafy!

Żylaki to estetyczny problem wielu kobiet, a jego przyczyną może być właśnie chodzenie w szpilkach. Gdy mamy je na nogach zmienia się napięcie mięśnia łydki. Krew wtedy nie może swobodnie krążyć co powoduje zastosuje i w efekcie żylaki oraz pajączki. Nie ma znaczenia jak wysoki jest obcas.

Podobne artykuły