Zregeneruj swoje włosy, dzięki keratynowemu prostowaniu

Uroda Data publikacji: 23 sierpnia 2022

Piękne, gładkie i zdrowo wyglądające włosy o zachwycającym blasku, które do tego się nie puszą – marzysz o tak naturalnej fryzurze na co dzień? Mamy na to sposób! Keratynowe prostowanie włosów, czyli zabieg regeneracyjny, który od kilku lat bije rekordy popularności. Chociaż większość z Was kojarzy go wyłącznie ze sposobem na długotrwale wyprostowanie włosów, to tak naprawdę jego głównym celem jest dogłębna regeneracja i odbudowanie struktury włosów. Dziś opowiemy Wam więcej o keratynowym prostowaniu i zniewalających efektach zabiegu.

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, jednak nadal najczęściej pojmowane jest jako sposób na wyprostowanie włosów na kilka miesięcy. W rzeczywistości jest to zabieg, który odbudowuje strukturę włosów, regeneruje je oraz dogłębnie odżywia. Wyprostowanie się włosów jest w tym przypadku niejako efektem ubocznym odpowiedniego nałożenia i wprowadzenia keratyny we włosy. Całe sedno to tak naprawdę naprawa wiązań keratynowych, uzupełnienie niedoborów i odżywienie wnętrza włosa. Najprościej można więc zdefiniować keratynowe prostowanie włosów jako profesjonalny zabieg fryzjerski, który ma „naprawić” nasze włosy i na kilkanaście tygodni zapewnić im naturalny i zdrowy wygląd.

W czym tkwi magia keratyny i jak wygląda zabieg?

Naturalnym budulcem naszych włosów jest keratyna, czyli naturalne białko. Co ciekawe stanowi ono od 65% do 90% całej objętości włosa, w zależności od narodowości i uwarunkowań genetycznych. Keratyna jest „elementem podporowym”, który tworzy swojego rodzaju szkielet, a więc im jest jej mniej, tym włosy są bardziej zniszczone, puszą się i stają się niesforne. Podczas keratynowego prostowania następuje uzupełnienie niedoborów białka w budowie włosa. Jego ubytki spowodowane są nieodpowiednią pielęgnacją, złymi warunkami atmosferycznymi, czy przesuszeniem włosów.

Keratynowe prostowanie włosów nie jest jednak zabiegiem prostym i należy wykonywać je u profesjonalisty. Regeneracja taka polega na nałożeniu na włosy specjalnej mieszanki, która zawiera płynną keratynę, w taki sposób, aby został nią pokryty każdy włos. Następnie niewielkie pasma włosów są kilkukrotnie prostowane specjalnie przeznaczoną prostownicą, w temperaturze 190-230 stopni Celsjusza. Dzięki temu cząsteczki keratyny są dosłownie wprasowane w strukturę włosa. Niektórzy porównują keratynowe prostowanie do opatrunku, który zakleja ubytki w strukturze włosa i zabezpiecza jego wnętrze włosa poprzez odizolowanie go od negatywnego wpływu czynników zewnętrznych.

Keratyna dla pięknych i zdrowych włosów              

Chociaż sama nazwa zabiegu sugeruje, że najważniejsze w tym przypadku jest prostowanie, to tak jak już wspomnieliśmy, idealnie proste włosy to „efekt uboczny”. Głównym celem keratynowego prostowania włosów jest ich zregenerowanie i odbudowanie ich naturalnej struktury. Dodatkowo profesjonalne kosmetyki fryzjerskie poza keratyną zawierają również wiele składników odżywczych, mających zbawienny wpływ na włosy. Do najważniejszych należą:

  • witaminy, odżywiające włosy;
  • kwasy tłuszczowe, gwarantujące odpowiednie Ph;
  • wyciągi z roślin, zapewniające włosom odpowiednie nasycenie składnikami odżywczymi;
  • drobinki złota, opóźniające procesy starzenia się mieszków włosowych i działające bakteriobójczo.

Utrzymanie zbawiennych właściwości keratynowego prostowania wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. W doborze specjalistycznych kosmetyków pomoże Ci fryzjer-stylista. W zależności od tego, jak zadbasz o włosy po zabiegu, jak mocny był skręt włosa oraz jak poważne były uszkodzenia, efekty utrzymują się na włosach od 3 do 6 miesięcy.

Dla kogo zabieg keratynowego prostowania?

Powszechnie uważa się, że keratynowe prostowanie jest przeznaczone dla osób, które mają kręcone lub falowane włosy. Jednak w rzeczywistości jest to zabieg dla wszystkich którzy mają problem z niesfornymi, puszącymi się i matowymi włosami, które są podatne na złamania i plątanie. Jeśli zauważyłaś, że Twoje włosy są pozbawione blasku, bardzo trudno je rozczesać i nie możesz sobie z nimi poradzić, to oznacza, że keratynowe prostowanie jest właśnie dla Ciebie. Warto jednak zaznaczyć, że keratyna jedynie uzupełnia strukturę, ale nie mobilizuje włosów do samoregeneracji i wytwarzania keratyny.

Efekty regeneracji keratyną

Od razu po zabiegu keratynowego prostowania zobaczysz spektakularne efekty. Włosy są lśniące, idealnie gładkie i lejące, a do tego są doskonale wyprostowane, dzięki czemu tworzą idealną taflę. Dzięki regeneracji włosy są łatwiejsze do rozczesania i cięższe, ale również lepiej i zdecydowanie łatwiej się układają. W przypadku długich włosów niewątpliwym plusem zabiegu jest fakt, że przestają się one elektryzować i puszyć. Zmiana wyglądu włosów i ich struktury to dodatkowa zaleta – włosy kręcone i falowane stają się proste, lśniące i zyskują zdrowy wygląd.

Podobne artykuły