Zobacz dlaczego warto przemyć twarz octem jabłkowym

Uroda Data publikacji: 17 grudnia 2018

Nasza cera nie jest idealna, ale można poprawić jej stan wykorzystując choćby ocet jabłkowy. Dzisiaj powiemy Wam dlaczego warto przemyć twarz octem jabłkowym i jaki ma on wpływ na naszą cerę. Poznacie również sposób na zrobienie własnego octu jabłkowego, jest to bardzo proste.

Ocet jabłkowy dla urody

Zanim przejdziemy do właściwości octu, należy was ostrzec, że jeśli zauważycie po nałożeniu go na skórę jakąkolwiek reakcję alergiczną natychmiast go zmyjcie, a w razie konieczności skonsultujcie się z lekarzem. Ocet jabłkowy pochodzi z natury, nie znajdziesz w nim chemii, ale zawiera kwasy, które mogą u niektórych osób podrażniać skórę. Jego działanie zazwyczaj jednak jest pożądane bo równoważy on pH skóry.

Do tego ocet jabłkowy zawiera przeciwutleniacze, a jak wiecie hamują one procesy utleniania w komórkach co hamuje procesy starzenia się. Do tego ocet jabłkowy zabija bakterie, eliminuje stany zapalne i oczyszcza pory. Co to nam daje? Cały wachlarz korzyści:

  1. Ocet jabłkowy zwalcza trądzik
  2. Oczyszcza pory skóry
  3. Redukuje widoczność zmarszczek
  4. Rozjaśnia przebarwienia skóry
  5. Usuwa martwe komórki skóry
  6. Równoważy poziom pH skóry
  7. Usuwa toksyny, które również dostają się do skóry

Składniki

  • 2 łyżeczki octu jabłkowego
  • 250 ml wody

Ocet jabłkowy wymieszaj z wodą i przelej do butelki. Trzymaj zamknięty w łazience, a podczas oczyszczania twarzy namocz nim wacik i dokładnie wytrzyj skórę twarzy unikając oczu. Możesz go stosować doraźnie gdy pojawią się egzemy. Możesz też stosować go profilaktycznie, aby skóra była ładniejsza i zdrowsza oraz zachowała młodość na dłużej.

Podobne artykuły