Ciekawe zastosowania tabletek do zmywarki

Porady Data publikacji: 2018-02-19

Tabletki do zmywarki mają więcej ciekawych zastosowań niż nam się wydaje. Zobacz jak możesz je wykorzystać w swoim domu :)

Przypalony tłuszcz

Tabletki od zmywarki świetnie sprawdzają się przy usuwaniu zaschniętego tłuszczu. Możesz za ich pomocą wyczyścić piekarnik, blachy czy naczynia po pieczeniu lub przypaleniu. Wystarczy, że przygotujesz sobie pastę. Rozpuść tabletkę od zmywarki w niewielkiej ilości wody, weź gąbeczkę i rękawiczki. Możesz przejść do sprzątania :)

Zafarbowana odzież

Jeśli zdarzy Ci się zafarbować ulubione spodnie wykorzystaj tabletkę do zmywarki. Wystarczy, że tabletkę do zmywarki wrzucisz wraz z praniem do bębna pralki. To powinno pomóc nawet z bardzo trudnymi plamami.

Czyszczenie pralki

Tabletki do zmywarki świetnie sprawdzą się jako środek konserwujący i czyszczący pralkę. Wystarczy włożyć do pralki dwie tabletki od zmywarki. Puścić pranie w temperaturze 60 stopni i poczekać. Tabletki rozpuszczą się i wyczyszczą pralkę od wewnątrz, nawet najtrudniejsze zakamarki. Podobnie zresztą działa ocet, który również możesz stosować.

Czyszczenie toalety

Wrzuć tabletkę od zmywarki do toalety i poczekaj, aż się rozpuści. Wytrzyj od środka toaletę szczotką i spłucz.,Dzięki temu w prosty sposób zadbasz o czystość i higienę muszli klozetowej.

Piekarnik

Wcześniej proponowaliśmy pastę, którą możecie wyczyścić piekarnik. Aby wyczyścić blachy wystarczy, że umieścić na niej tabletkę od zmywarki i zalejesz wrzątkiem. Zostaw na kilka godzin lub na noc, a rano wylej wodę i wyszoruj gąbeczką blachę oraz spłucz wodą.

Podobne artykuły