Ciekawe zastosowania płynu do mycia okien

Porady Data publikacji: 23 czerwca 2019

Zastosowania płynu do mycia okien mogą być bardzo ciekawe. Wykorzystasz go na wiele ciekawych sposobów i będzie bardzo przydatny w każdym domu. Dzisiaj zaproponujemy Wam kilka jego zastosowań. Mam nadzieję, że będą one dla Was przydatne.

Płyn do mycia okien na owady

Jeśli masz problem z owadami w swoim domu to płyn do mycia okien skutecznie go rozwiąże. Spryskaj miejsce, w którym widujesz owady i gotowe. Jest dla nich trujący, a silny zapach, który wydziela będzie je odstraszał.

Jako odtłuszczacz

Potrzebujesz odtłuścić jakąś powierzchnię? Płyn do mycia okien świetnie sprawdza się w roli odtłuszczacza do różnych powierzchni. Możesz go wykorzystać przed malowaniem lub podczas sprzątania.

Czyszczenie łazienki

Jeśli skończyła Ci się chemia domowa i nie masz czym umyć łazienki to płynem do mycia szyb umyjesz wszystko w swojej łazience. Zawiera on alkohol więc działa antybakteryjnie. Do tego doskonale radzi sobie z tłustymi osadami z mydła, z kamieniem czy zaciekami na kabinie prysznicowej.

Wywabianie plam

Skończył Ci się odplamiacz? Nic strasznego! Sięgnij po płyn do mycia szyb. Jeśli w swoim składzie ma amoniak to skutecznie posłuży również jako odplamiacz. Spryskaj nim plamę, a potem wypierz jak zwykle w pralce ubranie.

Mycie tablic magnetycznych

Twoje dzieci mają tablicę do rysowania ścieralnymi mazakami? Gdy zostawi się je na dłużej wcale tak łatwo nie jest je zetrzeć. Płyn do mycia szyb doskonale sobie z tym radzi, szybko odparowuje więc prawie od razu po tym dzieci mogą znów rysować.

Czyszczenie luster

Wszystkie lustra w domu myję tym samym płynem co okna. Nie zostawia smug, a lustra są idealnie czyste. To przecież również kawałek szkła :)

Podobne artykuły