Ciągłe czyszczenie frytkownicy beztłuszczowej? Ten trik rozwiąże problem

Kuchnia Data publikacji: 08 lipca 2024

Frytkownice beztłuszczowe stały się hitem. Coraz więcej osób z nich korzysta, o czym świadczy choćby ilość członków grup w serwisach społecznościowych, które skupiają sympatyków tego urządzenia. Choć sama nazwa może na to nie wskazuje, to jest to bardzo wszechstronny sprzęt małego AGD, za pomocą którego można przygotować wiele dań. Wiele osób korzysta z nich codziennie, a nawet i częściej. Uciążliwe wtedy może być jednak jej czyszczenie, ale mamy na to patent!

Frytkownica beztłuszczowa działa bardzo podobnie do piekarnika. Wentylatory rozprowadzają w komorze gorące powietrze, które równomiernie piecze potrawy. Dzięki temu, iż komora jest dużo mniejsza niż w piekarniku, przygotowywanie potraw przebiega szybciej. Do tego, nie potrzebujemy tłuszczu, co sprawia, że dania są zdrowsze i mniej kaloryczne.

Uciążliwa może być jedynie konieczność każdorazowego czyszczenia urządzenia i lepiej z tym nie czekać, bo zaschnięte resztki będą trudne do usunięcia. Możemy jednak temu zapobiec, wykorzystują produkt, który z pewnością macie już w swojej kuchni.

Co zrobić, aby nie musieć za każdym razem czyścić frytkownicy beztłuszczowej

Wykorzystajcie papier do pieczenia. Wystarczy rozłożyć go na dnie, a następnie upiec potrawę. Po upieczeniu papier wystarczy wyrzucić, a frytkownica będzie dalej gotowa do działania i czysta. Wystarczy włożyć kolejny kawałek pergaminu i piec dalej.

W sklepach dostaniemy nawet gotowe jednorazowe wkładki do frytkownicy beztłuszczowej. To specjalnie wyprofilowane kawałki nieco grubszego papieru do pieczenia. Jeśli wolimy wielorazowe rozwiązania, możemy zdecydować się na wkładkę silikonową, którą można myć w zmywarce.

Mamy nadzieję, że ten trik będzie dla was przydatny i od teraz korzystanie z waszej frytkownicy beztłuszczowej będzie jeszcze przyjemniejsze.

Podobne artykuły