Zapomnij o zalewie, ogórki małosolne zrobisz szybciej bez niej

Kuchnia Data publikacji: 05 czerwca 2024

Czy da się zrobić ogórki małosolne bez zalewy? Pasjonatka dobrego jedzenia, onagotuje, przekonuje, że tak. Na Instagramie przedstawia sprytne rozwiązanie, które musisz koniecznie wypróbować!

Ogórki małosolne bez wody i słoików

Ogórki małosolne przygotowane na sucho są bardzo delikatne w smaku, niezwykle chrupiące i mają przepiękny kolor. Właśnie z tego powodu cieszą się coraz większą popularnością. W dodatku ich przygotowanie zajmuje bardzo mało czasu, nie wymaga długiego oczekiwania na efekt, a wyjątkowy smak, jaki udaje się uzyskać, jest najlepszą nagrodą.

Sprawdź, jak samodzielnie możesz przygotować ogórki małosolne bez zalewy. To naprawdę proste!

Jak przygotować ogórki małosolne bez zalewy?

Jak podaje Dominika Banach na instagramowym koncie onagtouje, do przygotowania ogórków małosolnych bez zalewy, potrzebujesz:

  • 1 kg świeżych ogórków gruntowych,
  • pęczek kopru,
  • 4 ząbki młodego czosnku,
  • małą laskę chrzanu,
  • 1 łyżkę soli kamiennej.

Użyj czystego, zamykanego strunowo woreczka foliowego. Włóż do niego umyty pęczek kopru, ogórki z odciętymi końcówkami, pocięty na mniejsze kawałki chrzan, przekrojone kawałeczki czosnku. Wszystko zasyp solą, zamknij woreczek i całość wymieszaj bardzo dokładnie, aby rozprowadzić przyprawę po wszystkich ogórkach. Opakowanie włóż do lodówki.

Wystarczy kilka godzin, aby uzyskać przepyszne ogórki małosolne o intensywnym kolorze i wyjątkowym smaku.

Ogórki należy przechowywać w lodówce, aby cieszyć się przez dłuższy czas ich wyjątkowym smakiem i uniknąć nadmiernego zmiękczenia.

Dlaczego warto jeść ogórki małosolne?

Znasz już przepis na szybkie przygotowanie ogórków małosolnych bez zalewy. Dowiedz się, właściwie, dlaczego warto je jeść:

  • są prawdziwą bombą witaminową – zawierają witaminy C, B, K, E, a także wiele minerałów takich, jak potasu, magnezu, miedzi, wapnia, żelaza. Przy tym są mało kaloryczne – 100 gramów zawiera zaledwie 12 kcal,
  • właściwości izotoniczne – świetnie nawadniają organizm. Właśnie dlatego są polecane na kaca lub podczas upalnego lata, gdy nietrudno o odwodnienie,
  • działanie probiotyczne – w procesie fermentacji wytwarzają bakterie kwasu mlekowego, które bardzo dobrze działają na florę bakteryjną układu pokarmowego. Warto spożywać je w trakcie, jak i po zakończeniu kuracji antybiotykami. Kwas mlekowy wspiera również prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Ogórki małosolne są tak proste w przygotowaniu, a tak wiele wnoszą do naszego organizmu. Wykorzystaj przepis z Instagrama, aby przygotować je szybko samodzielnie. Na pewno nie pożałujesz!

Podobne artykuły