Chroń oczy dziecka z najlepszy możliwy sposób

Parenting Data publikacji: 27 kwietnia 2022

Dbasz o wzrok swojego dziecka? Oczywiście. Dlatego warto pomyśleć o zapewnieniu mu jak najlepszej ochrony na czas jasnych dni. Pomogą w tym oczywiście okulary przeciwsłoneczne. Równocześnie możesz od razu przyzwyczajać młodego człowieka do dobrego gustu, więc dobrze postawić na markowe. Tym bardziej, że są one dostępne w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla dziecka wybrać?

Czy wiesz, że oczy dziecka cechuje szczególna wrażliwość na promieniowanie UV? Im młodsze, tym bardziej ultrafiolet może szkodzić jego wzrokowi. I chodzi tu nie tylko o lato i wakacje, podczas których dzieci chętnie spędzają większość czasu na świeżym powietrzu. Promieniowanie UV to także odbicia słońca od śniegu w zimie czy refleksy światła od wody, witryn i szklanych powierzchni.

Dlatego tak ważne jest, aby okulary przeciwsłoneczne dla dzieci posiadały filtry UV, chroniące wzrok przed tym czynnikiem. Niestety, większość rodziców nabywa pierwsze lepsze okulary przeciwsłoneczne – w sklepach lub na ulicznych straganach. To błąd, gdyż takie modele mają zazwyczaj soczewki dość marnej jakości, nie będące niczym więcej, niż tylko zabarwionym na ciemno plastikiem.

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku solidną ochronę oczu, nie szukaj jej w takich miejscach. Postaw zamiast tego na okulary przeciwsłoneczne uznanej firmy, których jakość nie budzi Twoich najmniejszych wątpliwości. Takie okulary znajdziesz w salonach optycznych Vision Express i na stronie internetowej tej sieci.

Dlaczego warto wybrać Vision Express?

Vision Express oferuje tylko i wyłącznie sprawdzone okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, których jakość soczewek nie budzi żadnych zastrzeżeń, a ponadto są one wykonane z trwałych i mocnych materiałów – jak włókno węglowe, stal nierdzewna czy specjalne tworzywa sztuczne. Jak wiedzą to wszyscy rodzice, aktywne dzieci mają tendencje do upuszczania okularów, a wykonanie ich z tych surowców pozwoli uniknąć złamań, wygięć oraz innych nieprzyjemnych wypadków.

Stawiając na markowe okulary masz pewność, że oczy dziecka są chronione w najlepszy możliwy sposób. Ich szeroki wybór kolorystyczny umożliwia znalezienie modeli doskonale pasujących zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. A dziecko mające okulary z oprawkami ulubionej barwy chętniej będzie je nosić!

Co warto podkreślić, w Vision Express markowe okulary przeciwsłoneczne dla dzieci są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Jakich? Możesz sprawdzić to w dowolnym momencie – zajrzyj po prostu na stronę visionexpress.pl!

Podobne artykuły